- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -
Geriausi kelionių patarėjai – internete
Autorius: veidas.lt | 2010 04 02 @ 13:29 | Aktualijos,Kelionės | 15 Comments
Lietuvoje pastaraisiais metais keliautojų dienoraščių tinklalapių vis daugėja. “Veidas” keliautojų pasiteiravo, kurie jų atrodo patikimiausi ir patogiausi.
Debiutantai retina senbuvių gerbėjų gretas
Bene daugiausiai komplimentų sulaukė pernai rugpjūtį pasirodęs naujas tinklalapis MyTrips.lt – paprasta, aiškios struktūros ir, nesunku pastebėti, besiplečianti internetinė keliautojų bendruomenė. Tinklalapio lankytojai čia dalijasi naudinga informacija apie keliones, o kūrėjai stengiasi kasdien pasiūlyti bent po vieną naują straipsnį apie įdomias pasaulio vietas. MyTrips.lt, kitaip nei daugelis panašių tinklalapių, siekia išlikti keliautojų zona ir nespausdina naujienų agentūrų pateikiamos informacijos ar komercinių straipsnių. Tinklalapis orientuojasi į originalius keliautojų pasakojimus, tačiau, tenka pastebėti, į jį savo rašinius perkelia vis daugiau keliautojų, tad kartais susidaro įspūdis, kad MyTrips.lt dubliuoja kitur spausdintus įspūdžius.
Tinklalapis turi aktyvų “Facebook” gerbėjų klubą ir pirmą lietuvišką “Facebook” kelionių žemėlapį, vadinamąją aplikaciją. Čia galima sužymėti, kur nariai buvo nukeliavę, kur nori nuvykti, taip pat susirasti kelionės draugų ir sužinoti daugiau informacijos apie juos dominančias šalis.
“Mintis sukurti MyTrips.lt kilo dėl to, kad pajutome tinklalapių, į kuriuos užsukęs galėtum gauti tikrai vertingos nekomercinės informacijos apie keliones, trūkumą”, – pasakoja MyTrips.lt, priklausančio keliems kelionių entuziastams, komandos narė Aušra.
Dar viena debiutantė – pernai spalį keliautojus ėmusi burti KelioniuManija.lt. Čia pateikiama susisteminta duomenų bazė apie daugiau nei šimto pasaulio šalių lankytinas vietas. “Keliautojų tinklalapiuose rasdavau nemažai pasakojimų – kai kurie jų išsamūs, bet dauguma apsiriboja emocine informacija, pavyzdžiui, kokie blogi Lenkijos keliai, kaip smagu buvo po ilgo dienos žygio palapinėje žaisti kortomis ir gurkšnoti vietinį alutį ir pan. Kadangi pati mėgstu keliauti savarankiškai, visada ieškau labai konkrečios informacijos ir praktinių patarimų. Tai ir paskatino sukurti tokį tinklalapį, kuriame planuojant kelionę į konkrečią šalį be ilgų klaidžiojimų interneto platybėse būtų galima rasti ir susistemintos informacijos, ir profesionalių autorių pasakojimų, ir keliautojų atsiliepimų bei emocijų”, – pasakoja KelioniuManija.lt idėjos autorė Daiva Zaveckienė.
Tinklalapį Klajoklis.lt keliautojai randa už ką ir pagirti, ir papeikti. Jame daug naudingos informacijos keliautojams, bet trūksta susisteminimo, atgyvenęs dizainas. O Bonjour.lt gana aiškus išdėstymas, daug informacijos – nuo viešbučių sąrašų iki orų prognozių ar kelionių pasiūlymų.
“Tinklalapio Klajoklis.lt išorė gali išgąsdinti, bet panaršęs tikrai atrandi naudingų dalykų, o Bonjour.lt – atvirkščiai, iš pirmo žvilgsnio atrodo populiarus ir turiningas, bet greitai supranti, kad turinys vis dar skystokas”, – toks yra Valdo Lopetos, patyrusio keliautojo ir viešųjų ryšių specialisto, vertinimas.
Nuoširdžiausi – pavienių keliautojų tinklalapiai
Daugiau kaip keturiasdešimt šalių išmaišiusiam V.Lopetai labiausiai patinka asmeniški, gal net vienai kelionei perteikti sukurti tinklalapiai, tokie kaip Dvieseazijoje.blogspot.com, 100dienu.lt, Kainorisidalintis.blogspot.com, Travel.blogas.lt. “Kai bandoma kurti tinklalapį, į kurį dedama ir įvairi turizmo rinkos informacija, tai jau virsta verslu”, – pastebi Valdas.
Valdo ir Žydronės Crossroad.lt galima rasti viską – nuo maršruto iki kelionės smulkmenų ir be jokios iš kitų šaltinių perspausdintos informacijos. Tai tiesiog idealus gidas besirengiantiesiems į Lotynų Ameriką, po kurią pora keliavo penkiolika mėnesių.
“Kokiame indėnų kaimelyje Peru ieškodavome greičiausiai veikiančio interneto ir rašydavome”, – prisimena Valdas. Jis turi idėjų iš kelionių aprašymų portalo Crossroad.lt padaryti ne tik tokių aprašymų, bet ir patarimų tinklalapį. “Rašydamas apie kurią nors šalį ne visada spėji paminėti, kaip reikia kalbėtis su taksistais ar autobusų vairuotojais, kur geriau pirkti suvenyrus ir panašiai. Norėtume tinklalapį padaryti pragmatiškesnį, įtraukti daugiau žmonių, kurie galėtų pasidalyti patirtimi, kaip jie keliauja be dolerio kišenėje, tik su trimis apelsinais”, – planais dalijasi V.Lopeta.
Štai kad ir toks paprastas patarimas: jei norite pasinaudoti “Lonely planet” patarimu apsistoti kokiame nors viešbutyje, prie knygoje nurodytos kainos iš karto galite pridėti apie 20 proc., nes autoritetingų leidėjų rekomenduoti objektai kaipmat pritraukia daugiau turistų. Jei norite pigesnio varianto, verčiau paieškokite kito viešbučio aplink rekomenduotąjį. Jie dažniausiai būna pigesni, nors ne ką prastesni.
Kitas prisiekęs keliautojas – turizmo ir viešbučių administravimą studijuojantis Rimvydas Širvinskas, geriau žinomas kaip Makalius. Pirmieji jo kelionių aprašymai skelbti tinklalapyje Supermama.lt. “Gal skamba juokingai, bet kol kas nesu radęs nė vieno forumo, kuriame būtų pateikta išsamesnė informacija apie keliones, nei čia”, – savo tinklalapyje pastebi R.Širvinskas.
Tačiau prisikaupus nemažai įspūdžių ir sulaukus tokio populiarumo, kai pasakojimas apie Siciliją, kuris buvo skaitytas daugiau nei 66 tūkst. kartų, keliautojas sukūrė savo Makalius.lt.
Pavyzdžiui, turistų, keliautojų ir nuotykių ieškotojų klubas Xgenomas.lt, remiantis Top.stats.lt statistika, net patenka tarp populiariausių kelionių informacijos tinklalapių.
Kiekybė aukštyn, kokybė – žemyn
Vis dėlto didėjanti keliautojų tinklalapių kiekybė toli gražu negarantuoja kokybės, netgi atvirkščiai. “Lietuvos tinklalapiuose prasidėjo masinė grafomanija. Nebesinori spraustis ir paskęsti tarp tokių naivių aprašymų, kaip važiavom, gėrėm, pamatėm ar nepamatėm – absoliučiai nenaudingos informacijos, įdomios gal keliems draugams. Jei būčiau tinklalapių administratorius, nebijočiau pasitelkęs reitingavimo sistemą valyti beviltiškus rašinukus”, – pastebi vis mažiau apie keliones rašantis Nomadas, nors jo kelionių aprašymus skaitant, kaip taikliai apibūdino vienas internautas, “nosyje – kvapai, akyse – vaizdai, širdyje – jaudulys”.
Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt
Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/geriausi-kelioniu-patarejai-internete
Paspauskite čia, kad atspausdinti.
© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.