2013 Rugpjūčio 29

Teisininkai turės tapti vadybininkais

veidas.lt


Teisės studijos išlieka populiariausių socialinių mokslų viršūnėje: nepaisant gąsdinimų pasakojant apie absolventus už prekystalių, šį fenomeną stebime toliau.
Šiemet Vilniaus universiteto teisės studijos patenka į populiariausių studijų programų antrą vietą – čia studijų sutartis sudarė 274 būsimi pirmakursiai. Mykolo Romerio universitete mokysis 203 teisės studentai, 182 teisės ir muitinės veiklos pirmakursiai, o 163 krims dar kito pavadinimo – teisės ir ikiteisminio proceso mokslus. Kauno Vytauto Didžiojo universitetas pasirengęs priimti 156 būsimuosius teisininkus.
2010 m. teisės diplomus gavo 1828 absolventai, o pernai Lietuvos aukštosios mokyklos parengė 2097 teisininkus. Matyt, todėl Panevėžyje į prokuroro padėjėjo vietą taikosi 20, o Vilniuje – net 40 galimų darbuotojų.
Tokia loterija nestebina prokuroro Ginto Ivanausko. Jis teigia, kad įsidarbinti prokuratūroje vis sudėtingiau, nes čia smarkiai sumažėjo etatų. G.Ivanausko žodžiais, daugiausiai galimybių yra tapti advokatu, nes jų skaičius nenustatytas. “Sudėtingiausia tapti notaru: jų yra mažiausiai, o kaita – nedidelė”, – teigia G.Ivanauskas.
Lietuvoje yra apie 2 tūkst. advokatų, 2 tūkst. jų padėjėjų, beveik 800 teisėjų. Lietuvos advokatūros advokatų tarybos pirmininkas dr. Leonas Virginijus Papirtis pabrėžia, kad nors pamainos jiems ir reikia, negalima plėstis iki begalybės, todėl ir ne visi pasirinkusieji teisės mokslus privalo tapti teisėjais, prokurorais ar notarais.
Deja, kai kalbama apie tiesiogiai su studijomis susijusias darbo vietas, kuriose tradiciškai įsivaizduojama teisininko mantija, – notaro biurą, advokatų kontorą, teismą ar prokuratūrą, tai jų, personalo paieškos ir atrankos įmonės “Indigroup” duomenimis, yra vos keliems procentams teisės absolventų.
Tiesa, “Indigroup“ atstovas Ramūnas Volkovas guodžia, kad teisės studijų programos yra universalios ir esą joks darbdavys nepraleis progos priimti į darbą vadybininką, turintį teisininko išsilavinimą. O L.Papirtis primena, kad tokie specialistai gali išnaudoti ir kelių pakopų aukštojo mokslo sistemą: teisės studijas derinti su ekonomikos ir tapti sėkmingai dirbančiu vadybininku, kurio norės darbdavys, bet ne advokatu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...