Metų vadovo rinkimai – tradicinis savaitraščio „Veidas“ projektas, rengiamas jau 15 metų. Projekto tikslas – išskirti didžiausias ir įtakingiausias bendroves bei jų vadovus, propaguoti pozityvų požiūrį į verslą ir populiarinti modernios vadybos principus.
Siekiame ne tik parodyti atskiro žmogaus (vadovo) laimėjimus versle, bet ir ugdyti visuomenės supratimą apie gerą vadybą ir jos svarbą kuriant šalies gerovę. Ugdydami verslumą Lietuvoje, skatiname ir Lietuvos ekonomikos augimą.
Projektui talkina Laisvosios rinkos institutas ir Pramonininkų konfederacija. Projekto kulminacija – iškilminga apdovanojimo ceremonija – vyksta Prezidentūroje, paprastai vasario pabaigoje.
Projekto tematika vasario pabaigoje pasirodo du „Veido“ numeriai: komisijos vertinimo kriterijai, komentarai ir išrinktasis Metų vadovas aprašomi „Veido“ numeryje „Metų vadovas“ iki apdovanojimo ceremonijos, o kitame „Veido“ numeryje pasirodo reportažas su vaizdine medžiaga iš apdovanojimo ceremonijos Prezidentūroje.
Savaitraščio „Veidas“ organizuojami „Metų architektūros statinys“ rinkimai – naujas projektas, skirtas Lietuvos architektams, visuomenei ir verslui, skatinantis architektų bendruomeniškumą, aukštų profesinių rezultatų siekimą.
Projekto tikslas skatinti kokybišką architektūrą kaip vertybę.
Sieksime, kad ši nauja iniciatyva taptų ilgalaike kasmetine savaitraščio „Veidas“ tradicija. „Metų architektūros statinys“ iš architektūros projektų arba didelių projektų etapų, užbaigtų 2015-2016 m., rinks vertinimo komisija. Projekto kulminacija – „Metų architektūros statinys“ apdovanojimų ceremonija.
Apdovanojimų ceremonija, kurioje bus apdovanoti visi projekto nugalėtojai vyks 2016 m. gegužės 12 d. Ceremonijos vieta – Architektų rūmai. Apdovanojimą projektui įteiks kultūros ministras.
Rugpjūtį startuosime su straipsnių apie architektūros ir urbanistikos objektus ir tendencijas ciklu. Kiekvieną mėnesį „Veidas“ rašys straipsnius šiomis temomis, bus pristatomi „Metų architektūros statinys“ rinkimams nominuoti projektai.
Savaitraščio „Veidas“ redakcija Valstybės dienos išvakarėse kasmet paskelbia geriausią valstybės karjeros tarnautoją ir geriausią valstybės instituciją. Tai dar vienas „Veido“ projektas, skirtas visuomenei ir valstybei suartinti.
Šio projekto tikslas – atkreipti dėmesį į valstybės tarnautojų sektorių, išskirti valdininkų kvalifikacines ir moralines savybes, nuo kurių nemaža dalimi priklauso sėkmingas valstybės darbas.
Metų valstybės tarnautojo projektas skirtas Valstybės dienos, liepos 6-osios, minėjimui. Projekto kulminacija – iškilminga apdovanojimo ceremonija – liepos mėnesio pradžioje vyksta Valdovų rūmuose. Metų valstybės tarnautoją sveikina LR premjeras. Projektui talkina LR Konstitucinis Teismas.
Projektui skirti du „Veido“ numeriai: valstybės institucijų reitingai, „Metų valstybės tarnautojas“ – tai numeris, išeinantis iki apdovanojimo ceremonijos, ir kitas numeris su reportažu bei vaizdine medžiaga iš apdovanojimo ceremonijos Valdovų rūmuose.
2015 metų valstybės tarnautoju išrinktas Susisiekimo ministerijos kancleris Tomas Karpavičius, 2014 m. laureatas – Europos teisės departamento generalinis direktorius Deividas Kriaučiūnas, 2013-aisiais Metų valstybės tarnautojo vardą pelnė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.
Savaitraščio „Veidas“ inicijuojami „Metų ūkininko“ rinkimai – naujas projektas, skirtas atkreipti dėmesį į Lietuvos žemės ūkio sektorių, kelti jo prestižą, skatinti ūkininkų dalyvavimą visuomeninėje veikloje, padėti ūkininkams tapti aktyvios pilietinės visuomenės dalimi.
Sieksime, kad ši nauja iniciatyva taptų ilgalaike kasmetine savaitraščio „Veidas“ tradicija. 2015 m. pavasarį startavome su straipsnių apie žemės ūkį ciklu. Kiekvieną mėnesį „Veidas“ rašo straipsnius žemės ūkio temomis, juose pristatomi „Metų ūkininko“ nominantų profiliai. Metų ūkininke 2015 pripažinta Vaidutė Stankevičienė.
„Metų ūkininką“ irenka vertinimo komisija, o kiti apdovanojimai numatomi 2016 m. rudenį. „Metų ūkininką“ apdovanos LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Mūsų partneris – Lietuvos Respublikos Žemės ūkio rūmai.
Šis visuomeninis savaitraščio „Veidas“ projektas skirtas dėmesiui į talentingiausius Lietuvos vaikus, gabesnius fundamentaliesiems mokslams, atkreipti. Projekto tikslas – atrasti itin talentingus vaikus ir juos palaikyti.
Projektas susideda iš 10-ies straipsnių apie jaunuosius Lietuvos genijus ciklo. Rašydamas apie geruosius pavyzdžius „Veidas“ prisideda prie teigiamo visuomenės nuomonės apie mokyklas formavimo bei siekio švietimo sistemą orientuoti ne į vidutinius, bet į išskirtinius vaikų gabumus, jų atradimą ir skatinimą. Projektui talkina Mstislavo Rostropovičiaus fondas.
Šiais metais projektas pasipildė ir straipsnių ciklu apie anksčiau „Veide“ aprašytų jaunųjų genijų istorijas bei tai, kaip jiems sekasi ir ko jie pasiekė šiandien.
Geriausio šalies mero reitingus sudaro daugelis išsivysčiusių šalių, tokių kaip JAV, Didžioji Britanija, Japonija. Remiantis „Newsweek“, „Forbes“, „Independent“ leidinių pavyzdžiais, savaitraštis „Veidas“ atliko analogišką tyrimą ir Lietuvoje, o geriausio Lietuvos mero rinkimai tapo kasmete tradicija.
Geriausias Lietuvos meras – tai jau šešerius metus rengiamas „Veido“ projektas. Projekto tikslas išskirti geriausius merus, kurių asmeninės savybės ir profesionalumas yra sėkmingo vadovavimo pavyzdys kitiems.
Projekto kulminacija – iškilminga apdovanojimo ceremonija – vyksta sausio pabaigoje.
Šiemet “Veidas” jau šeštąjį kartą sudarė daugiausiai naudos savo miestams ir rajonams duodančių merų reitingą. Dauguma savivaldybių vadovų bei tarybų arba neturi idėjų, arba tiesiog nenori ieškoti savo išskirtinumo, tad arba tradiciškai yra susitelkę į žemės ūkio plėtrą, arba kopijuoja sėkmingiausių poros savivaldybių elgesį. Šiuo metu Lietuvoje gyvena jau tik 2 mln. 944 tūkst. žmonių. [...]
Savaitraštis “Veidas” šešioliktąjį kartą pristato Lietuvos aukštųjų universitetinių mokyklų reitingą. Šiemet vėl atskirai buvo vertinami valstybiniai ir privatūs universitetai. Tarp valstybinių pirmą vietą užėmė Vilniaus universitetas, tarp privačių – ISM vadybos ir ekonomikos universitetas. Kiekvieną mėnesį maždaug po keturis šimtus lietuvių, kurių daugiau kaip pusė turi Lietuvos aukštųjų universitetinių mokyklų diplomus, praveria įdarbinimo užsienyje agentūrų [...]
Neuniversitetinės aukštosios mokyklos – kolegijos – pradeda dramatišką išlikimo kovą dėl studentų: ir konkuruodamos tarpusavyje, ir su universitetais, ir su profesinėmis technikos mokyklomis.
Dauguma gimnazijų 2016 m. „Veido“ gimnazijų reitinge gan smarkiai pakeitė savo vietas – vienos krito žemyn per keliasdešimt vietų ar iš reitingo uodegos atsirado pirmoje jo pusėje ir aplenkė nemažai dar pernai geresnėse pozicijose buvusių kolegių. Nors kai kurios egzaminų ar įstojimo rezultatus akivaizdžiai pagerino, tačiau vis tiek krestelėjo žemyn, nes buvo tokių mokyklų, kurioms šiuos rodiklius pavyko pagerinti dar labiau.
Mūsų šalis – sparčiausiai nykstanti gyventojų skaičiumi ne tik Europoje, bet jau ir pasaulyje. Net 45 proc. visos mūsų šalies teritorijos jau dabar apgyvendinta retai arba labai retai – viename kvadratiniame kilometre tegyvena nuo 1,5 iki 12,5 žmogaus. Net 4200 buvusių apystambių savivaldybių gyvenviečių ištuštėjo, jose neliko nė vieno gyventojo. Prognozuojama, kad jau apie 2030 [...]
Tęsdamas tradiciją, „Veidas“ šiemet jau aštuntą kartą skelbia turtingiausių lietuvių sąrašą. Laikydamiesi Vakarų žiniasklaidos prieš daugiau nei dvidešimt metų sukurtos praktikos, mes skaičiuojame tik tai, ką galima objektyviai įvertinti: žmonių valdomas įmonių akcijas, taip pat duomenis iš viešai skelbtų pranešimų apie stambius finansinius sandorius. Priešingai nei kolegos užsienyje, mes neturime galimybės įvertinti privataus žmonių turto: [...]