Vilniaus kolegija užima antrąją vietą tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų pagal abiturientų prašymų, nurodant kolegiją pirmuoju prioritetu, skaičių.
Vilniaus kolegija turi gerą įvaizdį tarp Lietuvos abiturientų. Ir tai nestebina, nes ši aukštoji mokykla beveik kasmet skelbia naujas darbo rinkai pritaikytas studijų programas ir ypač didelį dėmesį skiria turimų programų kokybės tobulinimui.
Kolegija atidi darbdavių poreikiams ir išlaiko studijų tarptautiškumą.
Kasmet Vilniaus kolegija priima per 2500 studentų. 70 proc. iš jų gauna valstybės finansuojamą studijų vietą.
Šiuolaikiška studijų forma ir bazė
Šioje ugdymo įstaigoje moderniai įrengtos 54 laboratorijos, 18 specializuotų studentų praktinės veiklos centrų. Veikia 11 praktinio mokymo imitacinių įmonių ir verslo praktinio mokymo firmų centras SIMULITH.
Kolegijoje orientuojamasi į praktinių įgūdžių stiprinimą, stengiantis taikyti šiuolaikinę didaktiką. Pavyzdžiui, išvykusiems į užsienį arba dirbantiems asmenims ypač patogus nuotolinių studijų būdas. Taikant jį dėstytojų paskaitos ir konsultacijos derinamos su nuotolinių studijų elementais, naudojama virtuali mokymosi aplinka. Šiais metais pasirinkusiems Bankininkystės, Finansų, Investicijų ir draudimo, Prekybos vadybos, Tarptautinio verslo ištęstines studijas suteikiama galimybė visą studijų programą studijuoti ir nuotoliu būdu.
Trys studijų programos – Turizmo vadyba, Tarptautinis verslas ir Programų sistemos – yra vien tik anglų kalba su galimybe įgyti kelių aukštųjų mokyklų diplomus. Pasirinkus Turizmo vadybos studijas, galima gauti du aukštojo mokslo diplomus: Vilniaus kolegijos verslo profesinio bakalauro diplomą ir Šiaurės Danijos universitetinio koledžo Olborge bakalauro diplomą.
Besimokydami pagal Tarptautinio verslo studijų programą, studentai gali įgyti kelių laipsnių aukštojo mokslo diplomus: Vilniaus kolegijos verslo profesinio bakalauro diplomą ir Chambery aukštosios verslo mokyklos (Prancūzija), Šiaurės Danijos universitetinio koledžo arba Utrechto taikomųjų mokslų universiteto (Olandija) diplomus.
Naujos studijos siekiantiesiems verslo iššūkių
Šiemet Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultetas pradeda vykdyti jungtinę studijų programą „Kūrybiškumas ir verslo inovacijos“. Pasak Vilniaus kolegijos Studentų priėmimo skyriaus vedėjos Dovilės Liubinienės, programa ne tik ugdo studentų kūrybiškumą, bet ir skatina tuo uždegti kitus komandos narius. Idėjų kūrimas, kitoks požiūris į verslo organizavimą, gamybą ir teikiamas paslaugas – tai metodas į paslaugas pažiūrėti kitaip, ypač išpopuliarėjęs Danijoje, Kinijoje.
„Kūrybiškumas ir verslo inovacijos“ – šiuo metu tai vienintelė bakalauro studijų programa Lietuvoje, paremta Olborgo Universiteto „Creative Platform“ metodika. Studijų programos absolventai, taikydami „Creative Platform“ metodiką, kurs ir plėtos naujus verslus, produktus bei paslaugas, gebės organizuoti įmonės darbuotojų kūrybišką grupinį darbą.
XXI a. verslui reikės darbuotojų, gebančių bendradarbiauti daugiakultūrėje aplinkoje, todėl jungtinė studijų programa „Kūrybiškumas ir verslo inovacijos“ bus vykdoma kartu su Porto politechnikos institutu ir Estijos verslininkystės taikomųjų mokslų universitetu. Programos studentai antruosius studijų mokslo metus praleis Portugalijoje ir Estijoje. Geriausių studentų pragyvenimo išlaidos užsienyje bus remiamos „Erasmus+“ programos lėšomis. Po trejų metų studijų absolventai gaus Vilniaus kolegijos profesinio bakalauro, Porto politechnikos instituto Licenciado ir Estijos verslininkystės taikomųjų mokslų universiteto „Higher Education in Applied Sciences“ diplomą. Pageidaujantieji tęsti studijas, galės stoti į magistrantūrą Porte ir Taline be papildomų apribojimų. Taip pat galimos magistrantūros studijos Danijoje.
Kol kas tai vienintelė tokio pobūdžio programa, todėl tikimasi didelio studentų susidomėjimo, ypač tų, kuriems rūpi tarptautinė karjera.
Verta pažymėti, kad studentams, įstojusiems į valstybės nefinansuojamas vietas, 2014–2015 studijų metais bus kompensuojama sumokėta studijų kaina.
Įsidarbina beveik kiekvienas absolventas
Į Vilniaus kolegiją įstojęs jaunuolis gali būti beveik garantuotas, kad gaus darbą. Lietuvos darbo biržos 2014 m. gegužės 1 d. duomenimis, kolegijos absolventų įsidarbinimo lygis – 94 proc. Šis rezultatas įrodo, kad kolegija gerai vykdo savo misiją – rengti į praktinę veiklą orientuotus aukštąjį koleginį išsilavinimą įgijusius specialistus.
Ypač paklausūs pagal Elektronikos technikos, Kompiuterių technikos, Programų sistemų, Aprangos technologijų ir verslo, Cheminės analizės, Bendrosios praktikos slaugos, Biomedicininės diagnostikos, Veterinarijos, Aprangos dizaino, Populiariosios muzikos, Muzikinio teatro studijų programas parengti specialistai, kurių įsidarbinimo lygis – 100 proc.
Kaip sako D.Liubinienė, apie 90 proc. motyvuotų studentų, atlikę praktikas įmonėse, pakviečiami dirbti.
Orientuojantis į darbdavių poreikius nuo 2012 m. vykdoma Elektroninio verslo technologijų studijų programa su gretutinėmis vadybos studijomis. Šių studijų absolventas gaus informatikos inžinerijos ir vadybos profesinio bakalauro diplomus.
Šiemet Vilniaus kolegijai skirta 11 tiksliniu būdu valstybės finansuojamų studijų vietų, kurios bus skirtos menų studijų, socialinių ir technologijos mokslų studijoms. Tikslinis studijų finansavimas skiriamas konkrečioms aukštosioms mokykloms ir studijų programoms atsižvelgiant į trūkstamų specialistų poreikį. Tai unikali galimybė studijuoti nemokamai ir, baigus studijas, ne trumpiau kaip trejus metus turėti darbo vietą.
Aukštosios mokyklos pagal abiturientų pirmojo prioriteto prašymus 2013 m.
Vilniaus universitetas 5885
Vilniaus kolegija 2823
Vilniaus Gedimino technikos universitetas 2657
Kauno kolegija 2572
Mykolo Romerio universitetas 2512
Kauno technologijos universitetas 2444
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas 2208
Vytauto Didžiojo universitetas 1924
Klaipėdos valstybinė kolegija 1494
Klaipėdos universitetas 1469