Šiuolaikinėje visuomenėje bendruomeniškumas ir pilietiškumas pasireiškia visiškai kitokiomis priemonėmis nei prieš 24 metus. Tačiau ar bendravimas socialiniuose tinkluose ir ten gimusios socialinės iniciatyvos pajėgios suvienyti individualistinę ir susiskaldžiusią Lietuvos visuomenę?
„Dėl greito gyvenimo tempo žmonės nebeanalizuoja savo asmeninės erdvės, nebesprendžia aktualių kasdieninių problemų, nebekelia vietinei bendruomenei aktualių klausimų“, – esmines tautos apatiškumo priežastis vardija grupės „Karma“ vokalistas Kazimieras Likša.
Siekdamas išreikšti savo susirūpinimą dėl lietuvių bendruomeniškumo stokos vaikinas drauge su bendraminčiu Simonu Stankumi socialiniuose tinkluose paskelbė sparčiai populiarėjančią pilietinę akciją „Ką aš matau“, kurios tikslas – pasidalyti tuo, ką aplink save matai („Facebook“ ir „YouTube“ kanaluose), taip kuriant glaudesnę bendruomenę virtualioje erdvėje. Pilietinės iniciatyvos sumanytojai ragina tautiečius susimąstyti ir prabilti apie tai, kas kiekvienam iš jų svarbu.
„Jau kuris laikas mūsų žmonės nepatenkinti viskuo, kas aplink juos. Tačiau retas supranta, kad tik mūsų pačių veiksmai daro įtaką tam, kaip mes jaučiamės. Esame atsakingi už savo laimę ir ateitį“, – suimti savo gyvenimą į rankas ir nevengti pilietiškumo ragina akcijos iniciatoriai.
Su tuo, kad panašių iniciatyvų socialiniuose tinkluose pastaruoju metu itin sparčiai daugėja, linkusi sutikti ir Vytauto Didžiojo universiteto Sociologijos katedros lektorė dr. Jurga Bučaitė-Vilkė. Kelintus metus pilietinės visuomenės ir vietos bendruomenių raidos problematiką nagrinėjanti mokslininkė teigia, kad pilietinio įsitraukimo priemonės ir būdai visuomenėje kinta priklausomai nuo šiuolaikinių technologijų.
Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 272014″ bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-27-2014-m