Lietuvos kultūros instituto pastangomis, bendradarbiaujant su skirtingomis Lietuvos ir užsienio organizacijomis bei kultūros atašė, artimiausią mėnesį Lietuvoje lankosi 15-a skirtingų kultūros sričių ekspertų ir žurnalistų iš Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Italijos bei Rumunijos.
Emilija PLEPYTĖ
Viešnagė Baltijos trienalėje
Vilniuje lankėsi tarpdisciplininio meno srities užsienio kultūros ekspertai Sarah Perks ir Francis McKee. Šie kuratoriai iš Didžiosios Britanijos tiriamajam vizitui atvyko kartu su LR kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Rita Valiukonyte.
Meno centro „HOME“ meno vadovė, Mančesterio meno mokyklos prie Mančesterio Metropolitan universiteto profesorė, kuratorė ir prodiuserė Sarah Perks yra meninių ilgametražių filmų, performanso meno specialistė. Tuo tarpu Glazgo šiuolaikinio meno centro direktorius Francis McKee 2005-2008 m. kuravo Glazgo tarptautinį šiuolaikinių vizualinių menų festivalį.
Rugsėjo viduryje lankysis lenkų žurnalistai
Rugsėjo 17-20 dienomis Lietuvoje lankysis penki žurnalistai iš Varšuvos ir Krokuvos naujienų agentūrų, dienraščių, žurnalų, radijo stočių. Žurnalistų vizitas susijęs su rudenį Krokuvoje organizuojamu Lietuvos kultūros sezonu, kurį koordinuoja Lietuvos kultūros institutas.
„Lietuvos kultūros sezonas Lenkijoje – tai galimybė pristatyti šalies kultūrą itin plačiu spektru, – pasakoja Lietuvos kultūros instituto direktorė Aušrinė Žilinskienė, – kviečiame žurnalistus, vėliau Lenkijoje reflektuosiančius savo įspūdžius ir pakviesiančius susipažinti su mūsų menininkų kūryba savo tautiečius“.
Rugsėjo ir spalio sandūroje: „Sirenų“ ir Kauno bienalės svečiai
Rugsėjo pabaigoje į Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ lietuviškąją programą į Vilnių iš Prancūzijos atvyksta Avinjono teatro festivalio programos sudarytoja Agnes Troly, tarptautinio teatro festivalio „Passages“ meno vadovas Jean’as-Pierre‘as Thibaudat, taip pat Marselio teatro „NoNo“ direktorius ir režisierius Serge Noyelle. Jie festivalio „Sirenos“ klubo programoje, bendradarbiaujant su Prancūzų institutu Lietuvoje, rugsėjo 25 d. mediatekoje pristatys diskusiją „Prancūzija – Lietuva: Europos teatro patirtys“. Bus kalbama apie tai, kokie keliai galimi norint, kad Prancūzija dar artimiau pažintų Lietuvos teatrą ir kaip prancūzų teatrą pristatyti Lietuvos publikai.
O besibaigiant „Sirenoms“, spalio 1-4 d. Lietuvoje viešės meno istorikė, Biennial Foundation įkūrėja, International Biennial Association viceprezidentė Marieke van Hal, taip pat Bukarešto bienalės bendrakūrėjai – direktorius Razvanas Ionas, rašytojas Eugen Rădescu. Rumunijos kuratoriai į Lietuvą atvyksta aplankyti Kauno bienalės ir susipažinti su Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjais.
Pasak Lietuvos kultūros instituto projektų vadovės Kristinos Agintaitės, „Institutas stengiasi skatinti Lietuvos kultūros pažinimą ne vien užsienyje pristatydami Lietuvos menininkų darbus, bet ir atveždami pasaulyje garsius savo sričių profesionalus supažinti su Lietuvos kultūros atstovų pasiekimais Lietuvoje.“