2010 Birželio 11

mankšta

Šiandien – visi kartu!

veidas.lt

Rutina dažną mūsų taip įsuka, kad, pasirodo, savo brangiausiam žmogeliukui skiriame mažiausiai laiko. Jeigu kiekvieną vakarą su vaikais negalite būti tiek, kiek norėtumėte, atsigriebkite savaitgalį. Laisvadienį pradėkite mankštindamiesi kartu su visa šeima. Tegul tai būna naujas jūsų šeimos ritualas!

Padeda vienas kitą pažinti

Savaitgalio mankštai, į kurią būtinai sukvieskite visus šeimos narius, nesirinkite sudėtingų pratimų. Juk svarbiausia ne rekordai, o smagus buvimas kartu!

Mankštinkitės taip, kad visiems būtų linksma ir stiprėtų tarpusavio ryšys. Tokios smulkmenos, kaip kartu atlikti keli nesudėtingi pratimai, gali padėti visai kitomis akimis pažvelgti į vyrą, paauglį sūnų ar pagrandukę dukrelę. Mankšta – tai linksmas žaidimas, kuris padeda geriau vienam kitą pažinti. Kartu mankštindamiesi galite daugiau sužinoti apie mažylio gebėjimus, norus, pamatyti, kaip vaikai jumis didžiuojasi.

Lygiaverčiai partneriai

Bet kokia veikla, kai jos kartu imasi visa šeima, – puikus pavyzdys vaikams, kaip išlaikyti gražius tarpusavio santykius. Bendra mankšta padeda spręsti net psichologines šeimos bėdas. Be to, taip paskatinsite mažylį sportuoti ir ateityje, o mažam pypliukui dar labai svarbu, kad jis gali ką nors daryti kartu su suaugusiaisiais. Mankšta – kaip tik ta veikla, kuria užsiimdamas vaikutis tampa lygiaverčiu partneriu.

Nauda ir tėvams, ir vaikams

Nereikėtų pamiršti, kad naudos mankšta duos ir suaugusiojo, ir vaiko kūnui.

  • Padeda atsipalaiduoti. Judėdami mes tarsi užsimirštame, kažkur toli lieka visi rūpesčiai ar nesutarimai. Nepastebimai veidus papuošia šypsena, širdyje pasidaro ramu ir gera. Tad mankšta – puiki atsipalaidavimo priemonė.
  • Gerina kraujotaką. Taip pat mankštinantis iš raumenų pasišalina toksinės medžiagos, tampa lankstesni sąnariai. Judėjimas gerina kūno ir smegenų pusrutulių koordinaciją, kvėpavimą.
  • Sportuojantys mažyliai ne tokie irzlūs. Kuo vaikas daugiau juda, tuo daugiau raumenų grupių vystosi ir ne taip pervargsta nervų sistema. Tokie mažyliai ne taip greitai suirzta, sugeba atsipalaiduoti.

Vienas, du, trys – pradedame!

Apšilimas

  • Atsisėskite ant žemės sukryžiuotomis kojomis. Su vyru suglauskite nugaras. Mažylį pasodinkite priešais save. Kairę ranką uždėkite ant galvos. Giliai įkvėpkite ir iškvėpkite. Tada galvą lėtai lenkite prie dešinio peties. Taip sustinkite 10–15 sekundžių. Paskui pratimą kartokite, galvą lenkdami prie kito peties.
  • Nauda. Kaklo raumenų tempimo pratimai gerina kraujotaką ir padeda pasiruošti sudėtingesniems pratimams.
  • Atsilenkimai. Atsigulkite ant grindų. Kojos pečių pločio, rankos – ant smilkinių. Mažylis gali sėdėti ant tėčio klubų. Jam tikrai patiks padėti tėčiui mankštintis. Įkvėpkite, o iškvėpdami kelkitės.
  • Nauda. Pratimas stiprina pilvo raumenis.

Visai kaip Mauglis

  • Laikas mamai ir tėčiui atsipūsti, o mažyliui padūkti. Tegul tėtis paima jį už rankų ir pakelia. O vaikas tikrai žinos, kokius triukus galima išdarinėti… Labai naudingas pratimas, kai tėtis laiko mažylį už rankų, o šis pakelia kojas. Pirmą kartą kojytes pakelti gali padėti mama.
  • Nauda. Šis pratimas stiprina rankų, pečių ir pilvo raumenis.

Aukštyn – žemyn

  • Atsiklaupkite. Rankos pečių pločio. Iškvėpdami pasiekite grindis, lenkdami rankas per alkūnes, o įkvėpdami ištieskite rankas. Tėtis šį pratimą gali atlikti atsispirdamas ištiestomis kojomis ir pasisodinęs mažylį ant nugaros.
  • Nauda. Pratimas stiprina krūtinės, pilvo, nugaros ir rankų raumenis.

Kuo žemiau

  • Atsisėskite kuo arčiau vienas kito. Kojas išskėskite į šonus, bet per kelius nelenkite. Lenkitės į priekį ir stenkitės tempti kojos raumenis.
  • Nauda. Kojų tempimo pratimas gerina kraujotaką.

Traukinukas

  • Atsisėskite ant grindų. Rankas tieskite į priekį, pasistenkite krūtine liesti grindis. Taip išbūkite 10–15 sekundžių.
  • Nauda. Šis tempimo pratimas stiprina nugaros, krūtinės, sėdmenų raumenis ir gerina pečių sąnarių lankstumą.

Katės lankstumas

  • Atsisėskite ant žemės, kojas sulenkite. Rankomis apkabinkite kojas žemiau kelių, plaštakos ant alkūnių. Loškitės atgal ir taip išbūkite 10–15 sekundžių.
  • Nauda. Atliekant šį pratimą tempiami nugaros raumenys, todėl jis puikiai tinka tiems, kurie skundžiasi nugaros skausmais.

Atsipalaiduokite

  • Atsigulkite ant pilvo. Galvą padėkite ant sulenktos kairės rankos. Dešine ranka paimkite koją ir lenkdami per kelį traukite prie sėdmenų. Taip pasistenkite išbūti 10–15 sekundžių – pajuskite, kaip įsitempia pilvo raumenys, o protas atsipalaiduoja. Pratimą kartokite kita ranka paėmę koją. Mažylis gali padėti mamai traukti koją.
  • Nauda. Pratimas gerina kojų sąnarių lankstumą, stiprina pilvo raumenis.
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...