Bendrasis pagalbos centras
Atšilus orams atmosfera įkaito ir Bendrajame pagalbos centre (BPC). Per parą centro darbuotojai telefonu 112 sulaukia iki 7 tūkst. skambučių. Net 80-iai proc. skambinančių žmonių reikia policininkų paramos, maždaug 18 proc. – medikų pagalbos, o likusieji kviečiasi ugniagesius.
“Lietuvos gyventojai pagal skambinimą 112 tarnybai yra ES čempionai”, – tvirtina BPC viršininkas Artūras Kvedaravičius. Mat į šią tarnybą žmonės kreipiasi ne tik tuomet, kai reikia neatidėliotinos pagalbos, bet ir nukritus automobilio ratui, pametę banko kortelę ar sutikę palaidą šunį. Pavyzdžiui, sostinėje iš 4 tūkst. skambinančiųjų skubios pagalbos iš tiesų tereikia 800 žmonių.
Tačiau labiausiai gelbėtojams trukdo išdykaujantys vaikai ir chuliganai. Buvo, kad žmogus specialiąsias tarnybas per mėnesį melagingai kvietė net 42 kartus. Todėl Seimui pateiktas įstatymo projektas, ir jeigu jis bus priimtas, tokių erelių kišenė gali smarkiai nukentėti – grės 300–600 Lt bauda.
Dabar tarnyboje dirba 212 žmonių. Vien sostinėje – 40. Paprastai telefonu atsiliepia aštuoni žmonės, tačiau piko valandomis, kurios paprastai būna nuo 7.30 iki 10 val. ir nuo 16 iki 1–2 val., darbuotojai sulaukia pastiprinimo. Mat ryte būna daug eismo įvykių, užblokuojama automobilių, o vakare prasideda rūpesčiai dėl girtaujančiųjų ir chuliganų.
Nors Bendrasis pagalbos centras dirba 10-yje šalies apskričių, pagalbos skambinant telefonu 112 galima sulaukti tik sostinėje, kitur reikia rinkti 01, 02 ir 03. Iki 2011 m. pabaigos Bendrasis pagalbos centras turi perimti pastarųjų skambučių administravimą visoje šalyje. Tačiau jie nebus atjungti iš karto. Skambinant visais numeriais atsilieps 112 tarnyba, kaip dabar yra Vilniuje. Kai skambučių senaisiais telefonais skaičius per mėnesį nebesieks šimto, dar pusę metų skambinantieji išgirs įrašytą pranešimą, kokiu numeriu skambinti. Ir tik po to minėti numeriai bus atjungti. “Tai daroma dėl to, kad streso apimtas žmogus prisiskambintų”, – tikina A.Kvedaravičius.
Manoma, kad visoje šalyje veiksiančioje tarnyboje dirbs iki 400 žmonių. Prieš įsteigiant 112 tarnybą šias funkcijas vykdė 370 medikų, 330 priešgaisrinės ir apie 1500 policijos pareigūnų.
nesupratau, o sutikus palaida agresyvu suny kur reikia skambinti? ar nesiotis su savim kataloga ivairiu tarnybu telefonu, ir dar susigaudyt reikia kur skambint….manau 112 ir turetu buti visiems gyvenimo atvejams