Šventės
Kalėdinių vakarėlių sezonas įsibėgėjo. Įmonės vakarėlis gali tapti labai linksma ir naudinga patirtis, bet gali būti ir atvirkščiai. Viskas priklauso nuo jūsų elgesio, rašo businessinsider.com.
“Žmonės privalo prisiminti, kad nors kalėdinis vakarėlis – tai šventė, tačiau kartu tai išlieka įmonės renginys ir kaip jūs elgsitės – svarbu”, – teigia Barbara Pachter, etiketo ekspertė ir knygos “The Essentials of Business Etiquette” autorė.
“Pavyzdžiui, svarbu neprisigerti. Vienas jaunuolis prisigėrė per įmonės kalėdinį vakarėlį, apkeiksnojo savo bosą ir tuoj pat buvo išmestas iš darbo. Kitą dieną jis negalėjo suprasti, kodėl jo darbo elektroninis leidimas neveikia. Jis visiškai neprisiminė, kas įvyko praėjusį vakarą”, – priduria ekspertė.
Jei nenorite tokio likimo, tuomet jums pravers šios 13 taisyklių:
1. Visų pirma, neatsisakykite dalyvauti įmonės vakarėlyje.
Išimtis gali būti nebent išties labai svarbūs ir jau anksčiau suplanuoti reikalai.
Galite nenorėti eiti, bet labai svarbu parodyti savo atsidavimą įmonei.
“Jūsų nebuvimas bus pastebėtas ir labiausiai tikėtina, kad bus pastebėtas jūsų boso ar kitų aukštesnių vadovų”, – tikina etiketo žinovė.
2. Apsirenkite tinkamai.
Vakarėlis tikriausiai vyks ne darbo metu, bet tai visai nereiškia, kad turite pasipuošti tarsi eitumėte į naktinį klubą. Dėvėkite tinkamus drabužius.
“Tai vakarėlis, bet jūsų apranga turi būti verslo renginiui, ne naktiniam klubui. Nedėvėkite ko nors, kas yra per trumpa, per daug aptempta, per žema ar per daug dar kažkokia”, – pataria B.Pachter.
Jei biure dažniausiai dėvite kostiumą, į vakarėlį neikite su treningais.
3. Jei kartu atsivedate svečių, paruoškite juos.
Dažnai į įmonės vakarėlį galima pasikviesti savo svečių, todėl supažindinkite juos su aprangos kodu ir su pokalbių temomis, kurių reikėtų vengti. Taip pat įsitikinkite, kad svečiai elgtųsi padoriai.
“Jo ar jos elgesys atsilieps jums”, – teigia B.Pachter.
4. Neprisigerkite.
Tai labai svarbi taisyklė. Jau anksčiau minėtas pavyzdys – puiki pamoka.
“Tai visai nereiškia – negerkite, bet jūs turite išlikti blaivūs, – teigia ekspertė. – Labai lengva prisidirbti, kai esate per daug išgėręs ar išgėrusi.”
B.Pachter rekomentuoja prieš einant į vakarėlį susiplanuoti, kiek ir ko išgersite arba užsisakyti gėrimą, kurio negalite pakęsti, ir “siurbčiokite jį visą naktį.”
5. Neparodykite, kad jums nuobodu.
Stebėkite savo kūno kalbą. Atrodyti, kad nuobodžiaujate, ar kad labiau norėtumėte būti kažkur kitur, yra taip pat blogai, kaip ir nepasirodyti vakarėlyje.
“Nesiraukykite, nebūkite susikūprinęs, nesukryžiuokite rankų ir nežiovaukite. Niekada nežinote, kas gali jus stebėti,” – tvirtina B.Pachter.
6. Nebūkite asocialūs.
Net jei nemėgstate savo kolegų ar esate naujas žmogus įmonėje, nesėdėkite kamputyje įsikibę savo mobilų telefoną.
Atsipalaiduoti yra gerai, bet naudokitės galva ir galvokite apie savo veiksmų pasekmes.
“Bendraukite apie nieką, kalbėkite su žmonėmis, kuriuos pažįstate ir nepažįstate. Vakarėlis yra galimybė susipažinti. Neeikvokite laiko neršdami po socialinius tinklus ar rašydami trumpąsias žinutes. Įsiliekite į kompaniją”, – teigia etiketo ekspertė.
7. Neskleiskite blogų kalbų ir gandų.
Bendraukite su kolegomis pozityviomis temomis. Skundai apie kompaniją ar jūsų bosą sugadins nuotaiką.
“Taip pat venkite seksualinių, politinių ar religinių temų,” – sako B.Pachter ir priduria, kad svarbiausia – neskleiskite gandų apie kolegas.
8. Susikurkite “pokalbių planą”.
Norint išvengti gandų, reikia turėti “pokalbių planą.” Pagalvokite apie klausimus, kuriuos galėtumėte užduoti naujajam kolegai ar kolegei, arba nuo ko galėtumėte pradėti pokalbį su vadovais.
“Nekalbėkite tik apie verslą”, – pataria B.Pachter.
9. Nepamirškite maisto.
Dažnai žmonės pamiršta maistą ir puola tiesiai prie baro, nes jiems patinka kilnoti taurelę ar bokalą su kolegomis. Jei nusprendėte vartoti alkoholį – net jei tik vieną ar dvi vyno taures – jums būtina, kažką užkąsti.
10. Neflirtuokite.
Įmonės vakarėlis – ne vieta tam, ypač jei kalba eina apie jūsų viršininką, o dar blogiau – jo ar jos antrąją pusę. Žinoma, dažnai alkoholis atpalaiduoja, bet jei nesugebate savęs kontroliuoti, tuomet atsisakykite jo.
11. Neviešinkite dviprasmiškų nuotraukų ar savo komentarų apie vakarėlį.
Socialiniuose tinkluose neparodykite, kad vakarėlis buvo netikęs ar maistas buvo prastas. Taip pat neviešinkite geriančių ar netinkamai besielgiančių kolegų nuotraukų.
12. Neapsikvailinkite.
Kai kurie žmonės pamiršta, kad įmonės vakarėlis yra su darbu tiesiogiai susijęs renginys ir visiškai “atleidžia varžtus”. Atsipalaiduoti yra gerai, bet naudokitės galva ir galvokite apie savo veiksmų pasekmes.
13. Nepamirškite padėkoti žmogui ar žmonėms, kurie suorganizavo vakarėlį.
Jei to negalite atlikti vakarėlio metu ar atsisveikinant, nes nežinote, kas jie tokie ar jų paprasčiausiai nesutikote, kitą rytą nusiųskite jiems elektroninį laišką su padėka.
Gerų švenčių!!!
Visą originalų straipsnį skaitykite čia