2016 Kovo 23

Nuomonė

Politikų pasaka Pasaulio lietuviams

veidas.lt

Ieva Davydenko

Statistikos departamentas šią savaitę driokstelėjo liūdną žinią: pernai iš Lietuvos emigravo 44,5 tūkst. žmonių, tai 7,9 tūkst. (21,6 proc.) žmonių daugiau negu prieš metus. Kitaip tariant, praėjusiais metais Lietuvą paliko Marijampolės dydžio miestas. Dar daugiau: kaip rodo naujausi Lietuvos banko duomenys, 2015 m., palyginti su 2014 m., emigrantų perlaidos susitraukė net 22,1 proc.

Ieva Davydenko, Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos atstovybės Lietuvoje vadovė

Taigi, išvykstančiųjų skaičiai vis dar dramatiški, taip laukiamų emigrantų perlaidų Lietuvos ekonomika sulaukia mažiau, bet Lietuvos politikai ta proga nusprendžia nukirsti paskutinę šaką ir vos keliais balsais nepritarti balsavimo sistemos internetu sukūrimui ir įgyvendinimui.

Tačiau tai, vienok, visai netrukdo jiems rūpintis užsienyje gyvenančių lietuvių gerove. „Ryšiai su užsienio lietuviais“, „Lietuvos pilietybės išsaugojimas“, „įtraukimas į politinį gyvenimą“, „vienybės grėsmių akivaizdoje būtinybė“ – tai tarsi pasakos apie Globalią Lietuvą elementai, itin mėgstami politikų prieš rinkimus, didžiąsias metų šventes, paskelbus statistinius duomenis ar susitikus su pasaulio lietuviais užsienyje.

“Kur čia matote problemą”, – sako vieni. “Kas užtikrins saugumą?”, – rėkia kiti. Esmė, deja, ne tame. Čia tas pats, gerbiamieji, kas meilėje prisipažinusiam žmogui pasakyti „Ačiū!“.

„Ryšiai su užsienio lietuviais“, „Lietuvos pilietybės išsaugojimas“, „įtraukimas į politinį gyvenimą“ – tai tarsi pasakos apie Globalią Lietuvą elementai, itin mėgstami politikų prieš rinkimus.

Rinkėjų aktyvumas Lietuvoje yra vienas mažiausiu visoje Europos Sąjungoje, todėl pasaulio lietuvių įtraukimas į Lietuvos visuomeninį ir politinį gyvenimą (2012 m. Seimo rinkimuose dalyvavo 13,061 tūkst. užsienyje gyvenančių lietuvių ( t.y. 2.1 proc. nuo oficialiai registruotų), jų visapusių ryšių su Tėvyne išlaikymas, siekis susigrąžinti svetur gyvenančius ir rūpestis dėl Lietuvos demografijos ateities – tai tik vieni iš daugelio argumentų, kodėl XXI amžiaus Lietuvoje, turinčioje vieną sparčiausių interneto ryšių pasaulyje, turėtų būti įvestas balsavimas internetu.

Balsavimo internetu saugumas, rinkėjo konfidencialumo užtikrinimas – tai neabejotinai svarbios, tačiau tikrai įgyvendinamos (ir jau kitų šalių įgyvendintos) sąlygos. Bet kaip sako sena liaudies patarlė: „Blogam šokėjui…“.

Dėl vieno dalyko visgi smagu – pasaulio lietuviai susitiks šią vasarą Prienuose ir galės darsyk prisiminti visas gražiausias Lietuvos pasakas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...