2017 Kovo 01

„Oskarai“ ir politika

veidas.lt

Sekmadienio vakarą Los Andžele išdalyti jau 89-ieji „Oskarų“ apdovanojimai. Jais paminimi labiausiai praėjusiais metais kino industrijai nusipelnę žmonės. Kaip ir buvo spėjama, daugiausiai, net šešias statulėles laimėjo kritikų itin išgirtas miuziklas „Kalifornijos svajos“ (angl. „La La Land“), kuris per klaidą iš pradžių buvo paskelbtas ir geriausiu metų filmu.

Šis titulas iš „Kalifornijos svajų“ komandos, jau spėjusios apsidžiaugti dėl apdovanojimo, nukeliavo į tikrųjų laimėtojų rankas: geriausiu metų filmu pripažinta drama „Mėnesiena“ („Moonlight“).

Nors klaida įvyko per apmaudų nesusipratimą – atplėšus ne tą voką, filmų gerbėjai čia spėjo įžvelgti rasinės diskriminacijos užuominų: internetinėje erdvėje pasipylė komentarai, esą „Mėnesienos“ autorių – režisieriaus Barry Jenkinso ir scenarijaus autoriaus Tarello Alvino McCraney (abu jie yra JAV gimę afroamerikiečiai) džiaugsmas buvo aptemdytas tyčia. Nors tokie kaltinimai, regis, absurdiški, tačiau politikavimo per apdovanojimų ceremoniją išties nestigo.

Kaip ir kitose ankstesnėse šių metų kino bei muzikos apdovanojimų ceremonijose, šių metų „Oskaruose“ taip pat netrūko politinių diskusijų. Geriausio užsienio filmo kategorijoje nugalėjusio filmo „Komivojažierius“ („The Salesman“) režisierius Asgharas Farhadi statulėlės neatvyko pasiimti dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo imigracijos apribojimų. Užtat jo kreipimąsi į žiūrovus perskaitė pirmoji iranietė, skridusi į kosmosą. „Filmų kūrėjai turi galimybę nukreipti savo kameras į žmones ir sukurti empatiją. Empatiją tarp „mūsų“ ir „kitų“. Empatiją, kurios šiandien mums reikia labiau nei kada nors“, – Irano režisieriaus žodžius skaitė iranietė kosmonautė.

Apie D.Trumpo politiką taip pat kalbėjo ir jį pajuokė vakaro vedėjas Jimmy Kimmelas, keletas žvaigždžių ant savo suknelių segėjo mėlynus kaspinėlius – Amerikos civilinių teisių sąjungos ženklą, taip atkreipdamos dėmesį į tuos, kurių teisės gali būti pažeidžiamos.

Kiti atkreipė dėmesį į tai, kad „Oskarų“ statulėles šiemet gavo kaip niekada daug musulmonų. Pavyzdžiui, „Mėnesienos“ aktorius Mahershala Ali, apdovanotas už antraplanio aktoriaus vaidmenį, tapo pirmuoju „Oskarą“ gavusiu musulmonu aktoriumi šių apdovanojimų istorijoje.

Apdovanotas ir dokumentinis filmas apie Siriją, kurio režisieriui Raedui Salehui neleista atvykti į šalį įsigaliojus D.Trumpo draudimui.

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...