Marine Le Pen prancūziškajam „La troškiniui“ žada saujas aitrių prieskonių „pagal skonį“. Emmanuelis Macronas viską darytų pagal patikrintą receptūrą ir geriausias europietiško troškinio virimo tradicijas. Tačiau prancūzai vis dar blaškosi ir ieško netikėtų skonio pojūčių, kurių gali suteikti ir kraštutinių kairiųjų atstovas Jeanas Lucas Melenchonas, ir antrąjį kvėpavimą beatgaunantis ir prie rinkimų puodo drąsiai stojantis Francois Fillonas.
Rima JANUŽYTĖ
Kas laimės pagrindinio Prancūzijos politikos šefo vietą, pradės aiškėti kitą sekmadienį, balandžio 23-iąją. O nuo šio prancūzų pasirinkimo priklausys ne tik Prancūzijos, bet ir visų europiečių gyvenimo skonis.
M.Le Pen švelnėja
Apklausose tarp pirmaujančių kandidatų jau kuris laikas įsitvirtinusi kraštutinių dešinių pažiūrų Marine le Pen tokiu atveju žada sustabdyti savo šalies narystę iš pradžių Šengeno erdvėje, paskui – gal ir Europos Sąjungoje, o vėliau, kas ten žino, gal ateis ir pasitraukimo iš NATO eilė. Iš visur trauktis, užsidaryti greitpuodyje ir kunkuliuoti savo sultyse su geru žiupsniu aitrių radikalumo prieskonių – pagrindiniai M.Le Pen rinkimų kampanijos ingredientai.
Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų kandidatė į prezidentus apie ketinimus sustabdyti šalies narystę Šengeno erdvėje pareiškė iki rinkimų likus kiek daugiau nei savaitei. Pridurdama, kad imsis ir kitų „svarbių darbų“: „Per pirmuosius du savo kadencijos mėnesius aš nedelsdama imsiuosi virtinės konkrečių priemonių būtiniausiais klausimais, kad būtų atkurta demokratija ir sprendžiamos aktualios problemos ekonominėje, socialinėje ir saugumo srityse.“
Kaip ji ketina atkurti demokratiją Prancūzijoje, galima tik spėlioti, tačiau demokratijos atkūrimu ji veikiausiai vadina savo pažadus grąžinti valstybės sienų kontrolę bei išsiųsti iš Prancūzijos užsieniečius, įtrauktus į islamo radikalų sąrašą.
Tai – jau gerokai sušvelnėjusios jos pozicijos rezultatas, nes dar sausio mėnesį M.Le Pen ir kiti jos komandos nariai aiškino, kad ruošiasi kopijuoti JAV prezidento Donaldo Trumpo sumanymą uždrausti į šalį atvykti musulmonams. „Kartais tenka imtis autoritarinių priemonių, net jei jos šokiruoja“, – apie tokį sumanymą sausį kalbėjo vienas M.Le Pen kampanijos narių, politikas Steeve’as Briois, o „Nacionalinis frontas“ neslėpė, kad yra antimusulmoniška partija.
Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas” arba pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-16-2017-m
Kai vyko rinkimai JAV, Trumpas irgi ‘neturejo sansu. Lygiai taip pat yra kalbama apie Le Pen.
Kai vyko rinkimai JAV, https://en.wikipedia.org/wiki/Donald_Trump
irgi ‘neturejo’ sansu. Lygiai taip pat yra kalbama apie Le Pen.