Neda Songinaitė
36 proc. dirbančių gyventojų – daugiausiai Lietuvoje – šiemet oficialiai uždirbo iki 860 Lt. Tokius duomenis rodo naujausi Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenys. 1–2 tūkst. Lt gauna 30 proc. apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu, 2–3 tūkst. Lt – 14 proc., o 3–5 tūkst. Lt – 9 proc. Daugiausiai šiemet iki rugsėjo uždirbęs Lietuvos gyventojas gavo 1,9 mln. Lt pajamų. Jis dirbo penkis mėnesius. O nuo 100 tūkst. iki 500 tūkst. Lt per mėnesį Lietuvoje gauna 28 žmonės.
Nedos Songinaitės, bendrovės “Hay Group” gen. direktorės Baltijos šalims, komentaras
Lietuvoje per krizę daugiausiai buvo mažinami aukščiausio lygio vadovų ir darbininkų atlyginimai. Vis dėlto geriausiems darbuotojams – nesvarbu, kokio lygmens – rinka atlyginimus kėlė apie 4 proc. Beje, lietuviško kapitalo įmonės atlyginimus mažino labai chaotiškai ir visose kategorijose, o užsieniečiai stengėsi mažiausiai karpyti specialistų uždarbį.36 pro
Apribotų prekybos centrų darbo laiką ir kaip mat atsigautų ir suklestėtų smulkūs prekybininkai. Kiek susikurtų darbo vietų. Kiek atsirastų smulkių pieno, mėsos, duonos perdirbėjų. Kair tokia bedarbystė, ką žmonėms daryti, kaip užsidirbti – tai kiti ir užsiima nelegaliais dalykais kad išgyventų. Gana keliems oligarchams plėstis paprastų žmonių sąskaita, prekiauti per išeigines gali ir mažos parduotuvės, ir turgus. Smulkus verslas išnaikintas, centrų darbuotojai kaip baudžiauninkai pusvelčiui dirba kiaurom savaitėm už kapeikas. Reikia didinti konkurenciją ir riboti kuo skubiau tuos godžius oligopolininkus. Užsienyje centrai nedirba ir nieks badu nemiršta. Jei esi neabejingas ir sutinki platink kur gali, gal valdžia netyčia perskaitys ir atsikvošės. Su bobute šešėline turguje kovoti naudos kažin ar bus, o suteikus žmonėms galimybę legaliai prekiauti – nauda būtų milžiniška. Po žlugusios pastatų renovacijos, ši idėja būtų ideali daugybei naujų darbo vietų susikurti. Laikykimės visi vieningai.