Spaudos aktualija
Valstybės valdomos bendrovės “Klaipėdos nafta” ir didžiausios jos klientės – Lietuvos naftos bendrovės “Orlen Lietuva” – bendradarbiavimo sutarties sąlygos gali būti peržiūrėtos iki šių metų pabaigos, trečiadienį rašo “Verslo žinios”.
“Orlen Lietuva” yra pažeidusi šią sutartį, mes tariamės su teisininkais, kaip toliau elgtis. Jie nukreipė krovinius, kuriuos turėjo kreipti per mus, į kitą terminalą, ir to kiekio mes negavome. Ir dabar yra šiokių tokių sutrikimų”, – teigė “Klaipėdos naftos” generalinis direktorius Rokas Masiulis.
“Orlen Lietuva” prieš keletą mėnesių dalį naftos produktų nukreipė per koncerno “Achemos grupė” valdomą bendrovę Krovinių terminalas. Dėl kitų metų, anot R.Masiulio, bendrovė turi pozityvių signalų, kad Mažeikių įmonė nemažins kiekių.
Daugiau kaip 50 proc. visos “Klaipėdos naftos” krovinių apyvartos sudaro “Orlen Lietuvos” eksportas. Šiai įmonei pagal ilgalaikę sutartį vis dar taikomi gerokai palankesni krovos įkainiai nei kitiems klientams.
“Klaipėdos nafta”, ypač žiemos metu, viršija pagal projektą numatytą pajėgumą. Šiemet paskelbtas konkursas projektuoti dvi talpyklas po 32 tūkst. kol kas yra sustabdytas.
“Konkursą sustabdėme ne todėl, kad jis nereikalingas, bet kad pasikeitus įmonės vadovybei ramiai įvertintume padėtį, ar tas projektas tikrai reikalingas. Kuo daugiau turi talpyklų, tuo su didesniu klientų skaičiumi gali dirbti, nes dauguma nori, kad jų produktai būtų saugomi atskirose talpyklose”, – sakė R.Masiulis.
Bendrovė taip pat svarsto, ar tikslinga būtų investuoti į dviejų kelių estakadą, kuri reguliuotų krovos tempus žiemą, kai yra atvežamas sustingęs mazutas ir vakuuminis gazolis ir dėl to krova gerokai lėtėja.
Žiemą, kai kiekiai ir krovos įkainiai būna didesni, estakada leistų dirbti dvigubai greičiau, tačiau, anot R.Masiulio, prieš imantis šio, didelių investicijų pareikalausiančio projekto, reikėtų gerai žinoti, ar bus produktų pasiūla.
Šiuo metu “Klaipėdos nafta” dirba su keturiomis pagrindinėmis klientėmis – įmonėmis “Orlen Lietuva”, “Somitekno”, “Transchema” ir “Gazprom”.