2010 Gruodžio 20

Rinkimai Baltarusijoje

Ozicijos akcija nebuvo taiki

veidas.lt

Buvęs Vokietijos Saksonijos-Anhalto žemės policijos vadovas Frantzas Masseris (Francas Maseris), dalyvavęs Baltarusijos prezidento rinkimuose kaip nepriklausomas stebėtojas, mano, kad vakar vykusios nesuderintos su valdžia opozicijos akcijos negalima pavadinti taikia demonstracija.

“Kiek aš galėjau stebėti, pagal Vokietijos įstatymus, tai jokiu būdu nebuvo taiki demonstracija”, – pareiškė F.Masseris žurnalistams pirmadienį Minske.

Jis pažymėjo, kad Vokietijoje apie bet kurią taikią demonstraciją turi būti pranešta valdžiai prieš 48 valandas ir turi būti gautas leidimas.

“Mane nustebino, kad kandidatai, bent keturi iš jų, paragino šalininkus ateiti į aikštę, tiesa, nenurodė į kurią. Kiek aš žinau, pas jus prieš 15 dienų reikia pranešti (valdžiai) apie taikią demonstraciją”, – sakė jis.

“Aš vakar specialiai atėjau į aikštę pažiūrėti, kaip elgiasi žmonės. Daug buvo jaunuolių su kuprinėmis ir mobiliųjų telefonų ausinėmis. Aš tai pat paklausiau jų, kad davė jiems tiek daug Europos vėliavų, bet nekas neatsakė į mano klausimą”, – sakė F.Masseris.

“Žmonių ėmė daugėti. Mano nuomone, jų buvo apie 5 tūkstančius. Kitoje gatvės pusėje buvo apie 900-1 000 žmonių, bet tai buvo ne demonstrantai, o žiūrovai: jiems tai buvo kažkas panašaus į tiesioginę televiziją”, – pridūrė jis.

“Man policininko instinktas pakuždėjo, kad kažkas prasidės, ir staiga žmonės puolė į važiuojamąją dalį, šokinėjo per automobilius. Pagal Vokietijos įstatymus, tai vertinama kaip pavojingas elgesys kelyje”, – sakė ekspertas.

“Mano kolegos iš VAI nebepajėgė sulaikyti tokios didžiulės minios, susidarė kolona, kuri ėjo į savo tikslą – Nepriklausomybės aikštę”, – papasakojo F.Masseris.

“Visa kita – nusikalstamus veiksmus aš mačiau per televiziją, nes negalėjau ten būti. Tai, kas buvo matyti – langų daužymas, pastato puolimas – pagal Vokietijos įstatymus galima aiškiai vertinti kaip nusikaltimą”, – sakė buvęs policijos vadovas.

“Kai aš palyginu tai, kas vyko rinkimų apylinkėse, ir tai, kas buvo vakare, tai du skirtingi dalykai tartum ir ne (ta pati) viena Baltarusijos liaudis”, – pasidalino savo įspūdžiais jis.

Ekspertas sakė: “Mano tarnybiniu ir teisiniu požiūriu, tai (akcijos išvaikymas) nėra svarus argumentas”, kad rinkimai Baltarusijoje nebūtų pripažinti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...