2011 Sausio 06

Energetika

Sekmoko “tonas švelnėja”

veidas.lt

Žlugus investuotojo į naują atominę elektrinę (AE) statybos konkursui ir Vyriausybei padėjus tiesiogines derybas su iš jo pasitraukusia Pietų Korėjos bendrove “Kepco”, Lietuvos energetikos ministras liberaliau žvelgia į jėgainės Lietuvoje statybos terminus.

“Į Lietuvos gyventojų prognozes pažiūrėjus matosi, kad dauguma respondentų vertina, kad iki 2050-ųjų Lietuva tikrai turės atominę elektrinę. Kada ji konkrečiai turės – 2018, 2020 ar 2025 metais, be abejo, būtų rizikinga prognozuoti, bet įstatymai yra įstatymai. Bet Vyriausybė, Energetikos ministerija turi juos vykdyti”, – interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

Iki šiol skelbta, kad atominę jėgainę Lietuva ketina pastatyti iki 2018-2020 metų.

Jo teigimu, su potencialiu investuotoju tiesioginės derybos truks pusmetį, kaip ir numato Koncesijų įstatymas.

“Turi būti užtikrinamas derybų konfidencialumas tam, kad mes išvengtume kažkokių šalutinių neigiamų veiksmų. Ir lygiai taip pat turi būti užtikrintas konkurencingumas. Viskas, ką galima pasakyti šiandien, yra tai, kad yra įsakymu turi būti pradėtos tiesioginės derybos su investuotoju. Kai bus pasiektas tam tikras rezultatas, jį tvirtinti bus pateikta Seimui, kaip esminius valstybės įsipareigojimus”, – teigė A.Sekmokas.

Neoficialiomis BNS žiniomis, Lietuva tęsia tiesiogines derybas su Pietų Korėjos bendrove “Korea Electric Power Corporation” (“Kepco”), kuri pernai lapkritį netikėtai pasitraukė iš naujos AE Lietuvoje strateginio investuotojo konkurso.

Dalyvaujant regioninėms partnerėms Latvijai, Estijai ir Lenkijai, Lietuva ketina pastatyti naują atominę elektrinę Visagine prie sienos su Baltarusija, kur stovi 2009 metų pabaigoje galutinai uždaryta sovietų laikais statyta Ignalinos atominė elektrinė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...