2011 Sausio 19

Gamtos ištekliai

Rusijos ir britų projektas Arktyje

veidas.lt

Britų BP galės įskaičiuoti į savo balansą tuos Arktyje esančius išteklius, kurie atitiks jos dalį, realizuojamą bendrame projekte Arktyje kartu su “Rosneft”, pareiškė kompanijos “Rosneft” prezidentas Eduardas Chudainatovas.

“Rosneft” ir BP sutarė steigti bendrą įmonę trijų plotų Arktyje įsisavinimui. “Rosneft” tenkanti dalis sudarys 67 proc., o BP – 33 poc. Atitinkamai, vieną trečdalį atsargų mūsų partneriai gali konsoliduoti į savo balansą”, – sakė žurnalistams E.Chudainatovas.

“Rosneft” prezidentas pažymėjo, kad šis projektas taps įmanomas, kai bus gauti gręžinių rezultatai. Šiuo metu trijuose plotuose, kuriuose partneriai žada dirbti, bendri naftos ištekliai sudaro 49,7 mln. tonų, 1,8 trilijonus kubinių metrų dujų ir 49 mln. tonų kondensato.

Pasak E.Chudainatovo, abi bendrovės pirmiausia tikisi gauti naftos. Dujų gavybą apimanti projekto dalis dar nerengiama.

“Mes tikimės pirmiausia gauti naftos. Ten yra vienas plotas su dujų ištekliais, bet mes kol kas jo realizavimo detaliai nenagrinėjame; vis dėlto iš pradžių reikia išgręžti gręžinį”, – sakė jis.

E.Chudainatovas pabrėžė, kad išteklių plotai yra tokioje geografinėje vietoje, kuria būdingos ekstremalios gamtinės sąlygos. Pavyzdžiui, Karos jūroje ledo storis siekia 2,2 metro, todėl norint ten statyti naftos platformas, reikia kad jos galėtų atlaikyti milžinišką ledų spaudimą.

Kaip jau pranešta anksčiau, britų ir rusų bendrovės BP ir “Rosneft” paskelbė steigiančios globalų strateginį aljansą, kuris grindžiamas bendru akcijų valdymu.

Taip pat šios bendrovės sutarė steigti bendrą įmonę, kuri atliks geologinę žvalgybą bei įsisavins tris licenzinius plotus Arkties šelfe Karos jūroje: EPNZ 1, 2 ir 3 (rus. Vostočno- Prinovozemelskije-1, -2, -3).

“Rosneft” teks 66,67 proc. o BP – 33,3 proc. bendrosios įmonės akcijų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...