Užsienis
Egipto opozicijos lyderis Mohamedas ElBaradei (Mohamedas ElBaradėjus) sekmadienį duodamas interviu paragino šalį valdančius kariškius panaikinti trijų dešimtmečių senumo nepaprastosios padėties įstatymą ir sakė, jog tai parodytų, kad šalis žengia “teisingu keliu”.
Aukščiausioji karinė taryba, kuri perėmė valdžios įgaliojimus iš prezidento Hosni Mubarako (Hosnio Mubarako), kai jis šį mėnesį po 18 dienų trukusio liaudies sukilimo atsistatydino, nustatė pusės metų terminą visuotiniams rinkimams surengti.
Tačiau Taryba dar nepaskyrė datos, kada bus panaikintas įstatymas dėl nepaprastosios padėties, pagal kurį suteikiami platūs įgaliojimai vykdyti areštus. Šį įstatymą, kuriuo, kaip teigia opozicija, buvo naudojamasi kitokiai nuomonei slopinti, H.Mubarakas taikė visą savo valdymo laiką – beveik 30 metų.
“Žmonės pradeda nerimauti, kad jie ims stabdyti revoliuciją ir apribos ją kosmetiniais pakeitimais. Kariškių lyderiai turėtų imtis žingsnių, kurie suteiktų pasitikėjimo”, – ispanų dienraščiui “El Pais” sakė M.ElBaradei, Nobelio taikos premijos laureatas.
“Egiptas yra vienintelė valstybė, praleidusi 30 metų su nepaprastosios padėties įstatymu. Tai drakoniškas įstatymas, kuris veikia civilius (gyventojus) ir (yra) režimo autoritarizmo bei represijų simbolis. Jo panaikinimas būtų ženklas, kad einame teisingu keliu”, – pažymėjo jis.
M.ElBaradei, kuris nuo 1997 iki 2009 metų vadovavo Vienoje įsikūrusiai Jungtinių Tautų (JT) Tarptautinei atominės energetikos agentūrai (TATENA), sausio 27-ąją, trys dienos prieš masinių demonstracijų pradžią, grįžo į Egiptą viešai stoti prieš H.Mubaraką ir sakė neatmetantis galimybės siekti prezidento posto.