Irena Degutienė
Seimo pirmininkė Irena Degutienė sako, kad tautinių interesų politikoje sureikšminimas atitolina nuo Vakarų demokratijos.
“Manau, kad partijų ir politikų skirstymas vien pagal tautiškumą atitolina mus visus, visą Lietuvą nuo vakarietiškos demokratijos”, – Žinių radijui trečiadienį sakė Seimo pirmininkė.
Paprašyta pakomentuoti savivaldos rinkimuose Vilniuje 11 mandatų iškovojusios Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų Aljanso koalicijos “Valdemaro Tomaševskio blokas” sėkmę, I.Degutienė sakė, kad rezultatus lėmė ir kalbos apie tariamą tautinių mažumų diskriminavimą Lietuvoje.
“Koalicijos rinkėjų aktyvumą nulėmė turbūt pastaruoju metu net ir Europos Parlamente vis skambančios spekuliacijos, kaip ir Lietuvoje, neva tautinės mažumos Lietuvoje yra diskriminuojamos. Užaštrinti iš tikrųjų tie tautiniai klausimai”, – dėstė I.Degutienė.
Ji pažymėjo, kad sėkmė Vilniuje lydėjo ne vienus lenkų atstovus, bet jų koaliciją su Rusų aljansu.
“Kai kas dabar interpretuoja, kad lenkai Vilniuje sustiprėjo, tai dar kartą akcentuoju, kad šįkart Vilniuje tai buvo lenkų ir rusų koalicija. Kitas dalykas – juk Lietuvoje gyvena ne vien tik lenkai ir rusai, bet yra ir baltarusiai, ir žydai, ir ukrainiečiai, ir kitos tautybės. Jeigu partijos ar judėjimai bus kuriami tiktai pagal tautiškumą ir keliami tiktai tautinių interesų klausimai, tai kažkaip visi bendražmogiški, bendravalstybiniai žmonių interesai lyg ir nusiplauna”, – apgailestavo I.Degutienė.
Tačiau ji pabrėžė, kad “žmonės padarė tokį pasirinkimą, vadinasi, reikia skaitytis su ta žmonių nuomone”.
Kiniečių išmintis Galima nusipirkti namą, bet ne namų židinį; galima nusipirkti lovą, bet ne miegą; galima nusipirkti laikrodį, bet ne laiką; galima nusipirkti knygą, bet ne žinias; galima nusipirkti padėtį visuomenėje, bet ne pagarbą; galima užmokėti daktarui, bet nenusipirksi sveikatos: galima papirkti sąžinę, bet ne gyvenimą: galima nusipirkti seksą, bet ne meilę. Kiniečių išmintis atneša sėkmę. Ši išmintis jau aštuonis kartus apkeliavo apie pasaulį. Ir šį kartą sėkmę ji atneš tau. Gavęs šį laišką tu tapsi laimingu. Tai ne juokai. Tave aplankys sėkmė. Persiųsk šį laišką 96 val. bėgyje tiems, kuriems trūksta sėkmės. Nesiųsk pinigų, nes laimės nenupirksi. Keletas pavyzdžių: Konstantinas 1953 m. gavo tokį laišką ir paprašė sekretorės padaryti 20 kopijų: po devynių dienų jis išlošė loterijoje 9 mln. markių. Tarnautojas Karlas gavo laišką ir pamiršo apie jį, po kelių dienų jis neteko darbo. Vėliau jis persiuntė laišką, pratęsdamas grandinę, ir sėkmė sugrįžo. 1967 m. Brunas gavo laišką ir juokdamasis jį išmetė. Po kelių dienų susirgo jo sūnus. Jis surado laišką, padarė 20 kopijų ir išsiuntė, po dešimties dienų jis gavo žinią, kad sūnus pasveiko. 1987 m. laišką gavo jaunas Kalifornijos gyventojas, laiškas buvo neaiškiai parašytas ir jis pažadėjo jį perspausdinti mašinėle, tačiau tai atidėjo vėlesniam laikui, t.y. neišsiuntė laiško per 96 val. Vėliau jis perrašė laišką ir išsiuntė, pratęsdamas grandinę; po to jis įsigijo naują automobilį. Nepamiršk, nesiųsk pinigų ir nepasirašyk laiško. Paprasčiausiai išsiųsk 20 kopijų ir lauk pasikeitimų į gera. Šią išmintį parašė Antilų salose gyvenęs misionierius. Aš siunčiu ją tau, kad padėtum jai apkeliauti aplink žemę. Pasiųsk savo pažįstamiems, draugams, draugėms. Praeis nedaug laiko, ir tu gausi gerą žinią arba sulauksi siurprizo. Tai tiesa, net jeigu tu tuo ir netiki. Šis laiškas buvo pasiųstas kaip sėkmės garantas. Tu jį gavai iš žmogaus, kuriam tu rūpi, nenutrauk grandinės – dabar tavo eilė jį persiųsti. Išsiųsk 20 kopijų ir pamatysi, kas atsitiks po keleto dienų. Prisimink: NESIŲSK PINIGŲ. NEPAMIRŠK ŠIO LAIŠKO. TAI TIESA.