Energetika
Ketvirtadienį Druskininkuose šalies pramonininkų ir mokslininkų iniciatyva pirmą kartą organizuojama konferencija apie mažųjų branduolinių reaktorių ir atsinaujinančios energetikos perspektyvas Baltijos šalyse iki ir po 2020 metų.
“Branduolinė energetika šiuo metu yra prioritetinė Lietuvos energetikos strategijos dalis. Tačiau būtina pasitikslinti sprendimų kalendorių bei numatyti ir alternatyvius sprendimus”, – pranešime sakė Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Bronislovas Lubys.
Anot jo, svarbu iš pirmų lūpų sužinoti naujausias atominės energetikos tendencijas ir potencialą. Mažieji branduoliniai reaktoriai užsienyje laikomi netolima ateitimi, todėl svarbu domėtis jų kūrimu, saugumu, atsiradimo rinkoje datomis bei pritaikymo galimybėmis.
Pasak pramonininkų, mažoji branduolinė energetika yra alternatyviosios energetikos sritis, kuri kartu su decentralizuotos energetikos modelio idėja sulaukia vis daugiau dėmesio pasaulyje. Japonijos korporacija “Nikkei” skelbia jau 2014 metais planuojanti JAV rinkai pateikti mažuosius reaktorius, kurių galia yra tik 200 tūkst. kW, arba 20 proc. paplitusių atominių reaktorių galingumo ir patenkintų 70-80 tūkst. namų ūkių elektros energijos poreikius.
Konferencijoje savo pasiekimus pristatys lyderiaujančios JAV kompanijos “Westinghouse Electric Company”, “Hyperion Power Generation” ir “NuScale Power”, pranešimus apie energetikos sektorių plėtros tendencijas skaitys atstovai iš Čekijos ir Lenkijos.
Konkurencija yra gerai, bet kada ne Valstybe, o perpardavinetojai, kuriu ryskiai yra perdaug jau dabar, priekiaus elektros energija ir nustatines savo kainas, tai kas mus apgins nuo ju savivaliavimo…