2010 Balandžio 13

Branduolinė ginkluotė

Prancūzija neketina atsisakyti branduolinių ginklų

veidas.lt

Prancūzija neatsisakys savo branduolinių ginklų, nes darydama tai rizikuotų savo saugumu, pareiškė prezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) pirmadienį, kai pasaulio lyderiai susirinko į Vašingtoną dalyvauti dviejų dienų susitikime branduolinio saugumo klausimais.

“Negaliu statyti į pavojų savo šalies saugumo”, – sakė N.Sarkozy “CBS News” prieš svarbią branduolinio saugumo konferenciją, kuriai vadovauja JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) ir kurioje dalyvauja iš viso 47 valstybių lyderiai.

Prancūzijos vadovas sakė, kad negali “vienašališkai” nutraukti savo šalies branduolinių ginklų programos “tokiame pavojingame pasaulyje, kokiame visi mes gyvename šiandien”.

Jis taip pat užsiminė, kad tokios šalys kaip Jungtinės Valstijos ir Rusija turėtų pirmosios imtis iniciatyvos mažinti savo milžiniškus branduolinius arsenalus, o ne tikėtis, kad nusiginkluos Prancūzija, turinti kur kas mažiau atominių ginklų.

“Turite suvokti, kad esame valstybė, turinti 65 milijonus gyventojų, – sakė N.Sarkozy. – Turime mažiau įprastinių ginklų nei Jungtinės Valstijos, Rusija, Kinija”.

“Paveldėjau savo pirmtakų vykdytą kursą stiprinti Prancūziją kaip branduolinę valstybę. Iš aš negaliu atsisakyti branduolinių ginklų, kol nesu tikras, kad pasaulis yra stabilus ii saugus”, – pabrėžė jis.

Vašingtone vykstančiame dviejų dienų viršūnių susitikime ieškoma būdų, kaip garantuoti sukauptų prisodrinto plutonio ir urano atsargų saugumą, kad šios medžiagos nepatektų į ekstremistinių grupuočių ar piktavalių šalių rankas.

N.Sarkozy taip pat leido suprasti, jog pritaria naujoms Jungtinių Tautų (JT) sankcijoms Iranui, pareiškęs, jog numanomas Teherano siekis įgyti branduolinį ginklą yra “pavojingas ir nepriimtinas”.

“Kantrybė turi ribas. Atėjo metas balsuoti dėl sankcijų…” – sakė jis CBS.

Tačiau Prancūzijos vadovas pabrėžė, kad bet kokios naujos sankcijos Teheranui neturėtų būti taip sušvelnintos JT Saugumo Tarybos, kad galiausiai neturėtų jokio poveikio šiitiškos respublikos vadovybei.

“Geriausias sprendimas yra Saugumo Tarybos vienybė, – sakė N.Sarkozy. – Tačiau ne bet kokia kaina. Ne vardan rezoliucijos, kuri tokia švelni, kad neduos jokios naudos”.

Vėliau pirmadienį Prancūzijos prezidentas dalyvavo oficialiuose pietuose su kitų šalių lyderiais.

Antradienį numatyti susitikimai už uždarų durų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...