2011 Balandžio 04

Finansai

Valdininkai turi turto, kurio negali pagrįsti

veidas.lt

Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) dėl pajamų ir turto neatitikimo įtarimų sukėlė 205 valstybės tarnautojai, dar pusantro šimto valdininkų įtarimų sukėlė, nes turi sutaupę šimtus tūkstančių litų grynųjų pinigų, pirmadienį pranešė Vyriausybės atstovai.

Pasak Ministro pirmininko spaudos tarnybos pranešimo, mokesčių inspektoriais atlikus patikrinimą ir nustačius 177 valstybės tarnautojus, deklaravusius po daugiau kaip 300 tūkst. litų ne banke laikomų piniginių santaupų, peršasi išvada, kad tokios santaupos būna nepagrįstos realiais šaltiniais ir deklaruotos, tikintis ateityje pagrįsti turto įsigijimą.

Teigiama, kad šie asmenys prarado galimybę ateityje minėtomis lėšomis grįsti turto įsigijimą. Jų atžvilgiu tęsiamas mokestinis tyrimas ir, surinkus pakankamai informacijos, visa medžiaga bus perduota prokuratūrai.

“Po taikytų įvairių kontrolės procedūrų valstybės tarnautojai ir jų sutuoktiniai buvo priversti pripažinti, jog jie VMI pateiktose deklaracijose nepagrįstai deklaravo daugiau kaip 33 mln. litų tariamai turimų santaupų. Visi pažeidėjai pateikė patikslintas turto deklaracijas,” – pranešime spaudai sakė premjero patarėjas Mykolas Majauskas.

Specialiųjų tarnybų duomenimis, aštuonims asmenims iš šio sąrašo jau yra pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Vertinant turto ir pajamų neatitikimą, įtarimų sukėlė 205 valstybės tarnautojai. Patikslinus deklaracijas šiuo metu vykdomi detalūs tyrimai siekiant įvertinti 86 valstybės tarnautojų ir jų sutuoktinių atžvilgiu nustatytas su galimu mokesčių vengimu susijusias grėsmes.

“Yra atvejų, kai sutuoktiniai, remiantis 2008 metų turto deklaracijomis, santaupų neturėjo, 2009 metais jų turėjo tik kiek daugiau kaip 20 tūkst. litų, tuo metu, panaudodami banko suteiktą paskolą, įsigijo didesnės kaip 1 mln. litų vertės butą ir bankui sumokėjo daugiau kaip 200 tūkst. litų grynaisiais pinigais”, – teigė M.Majauskas.

“Dar vienai valstybės tarnautojų šeimai, preliminariais vertinimais, turimam turtui pagrįsti gali pritrūkti apie 400 tūkst. litų. Kitaip tariant, įtariama, kad beveik 0,5 mln. litų gauti neskaidriai ir nuo jų nemokėti mokesčiai,” – vardino premjero patarėjas.

Anot pranešimo, nustatytas ne vienas pajamų iš vertybinių popierių nedeklaravimo atvejis, toliau tiriami vertybinių popierių pardavimo-įsigijimo sandoriai su užsienio asmenimis. Gavusi informaciją iš užsienio valstybių, VMI nustatys, kiek, nuslėpus šiuos sandorius, bandyta nesumokėti mokesčių.

Nuo 2010 metų pabaigos VMI jau patikrino daugiau nei 100 tūkst. valstybės tarnautojų ir jų sutuoktinių pateiktų gyventojų pajamų ir turto deklaracijų už 2008-2009 metus.

Pernai lapkritį buvo pradėti tyrimai rizikingiausių mokesčių vengimo požiūriu asmenų atžvilgiu. Ypatingas dėmesys skiriamas Muitinės, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Valstybinės mokesčių inspekcijos bei kitų institucijų, kovojančių su šešėline ekonomika, kontrabanda, tarnautojų analizei.

Pasak VMI tyrėjų, visais atvejais, kai valstybės tarnautojai ir jų sutuoktiniai teisėtai gautomis pajamomis nesugebės pagrįsti turimo turto įsigijimo, atsiras pagrindas jiems taikyti atsakomybę pagal Baudžiamąjį kodeksą už neteisėtą praturtėjimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. nejuokinkit nejuokinkit rašo:

    jai parašytu 250000 tai būtu panašu į tiesa ,o 250 juokingas skaičius,matyt save irašyt nesinori.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...