Irena Degutienė
Seimo pirmininkė Irena Degutienė apsisprendė dalyvauti valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko rinkimuose.
Parlamento vadovė sako, kad jos apsisprendimą dalyvauti TS-LKD pirmininko rinkimuose lėmė ne tik partijos narių, skyrių ir bendruomenių pareikšta pozicija, bet ir asmeninis įsitikinimas, kad “rinkimai turi būti tikri, ir partijos pirmininkas renkamas daugiau negu iš vienos kandidatūros”.
“Taip pat tikiuosi, kad mano kandidatavimas ne tik suteiks realią galimybę rinktis, bet ir svariai prisidės prie partijos demokratėjimo, atvirumo, įsiklausymo į kitas nuomones, paskatins partiją modernesniam vadovavimui bei pagyvins diskusijas apie mūsų tapatybę, puoselėjamas vertybes ir politinius pasirinkimus bei tokių pasirinkimų teisingumą”, – sako I.Degutienė.
Ji taip pat tvirtina, jog dalyvaudama partijos pirmininko rinkimuose nemeta iššūkio dabartiniam jos vadovui A.Kubiliui kaip premjerui.
“Priešingai, dar kartą galiu patvirtinti, kad net ir išrinkus mane TS-LKD pirmininke, dėsiu visas pastangas, kad A.Kubilius ir toliau vadovautų Vyriausybei”, – išplatintame pranešime cituojama parlamento vadovė.
“Nuoširdžiai tikiuosi, kad mano kandidatavimas dar labiau sustiprins Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus, atvers naujas perspektyvas ir galimybes, o taip pat dar labiau mus sutelks ir suvienys apie bendras mums visiems politines vertybes ir bendram darbui vardan tos Lietuvos”, – teigia ji.
I.Degutienės kandidatūrą rinkimuose į TS-LKD iškėlė 15 skyrių ir bendruomenių, dabartinį vadovą A.Kubilių – 33 skyriai ir bendruomenės.
Taip pat į partijos pirmininkus iškelti parlamentarai Mantas Adomėnas, Kęstutis Masiulis, Valentinas Stundys, Gintaras Songaila bei Klaipėdos skyriaus pirmininkas Naglis Puteikis.
V.Stundys ir K.Masiulis antradienį BNS sakė atsiimantys savo kandidatūras I.Degutienės naudai.
“Atsisakau tokios idėjos (kandidatuoti – BNS), nes Irena Degutienė sutiko. Aš buvau apsisprendęs nedalyvauti rinkimuose, jeigu I.Degutienė dalyvaus”, – teigė K.Masiulis.
Iš rinkimų kovos antradienį pasitraukė ir M.Adomėnas. Partijos kolegoms išsiųstame laiške jis teigė, kad “šiuo mūsų partijai nelengvu ir sudėtingu metu, iškeliančiu neeilinius iššūkius ir reikalaujančiu ypatingos santarvės, partijai turi vadovauti žmogus, turintis išskirtinę patirtį ir autoritetą”.
Be to, būtina užtikrinti pradėtų darbų tęstinumą ir “parodyti mūsų, kaip didžiausios Lietuvos politinės jėgos, susitelkimą, vieningumą ir ryžtą”.
Kovoti dėl partijos vadovo posto buvo pasiryžęs parlamentaras G.Songaila, tačiau pirmadienio vakarą jo kandidatūrai nepritarė TS-LKD Priežiūros komitetas. Ar jam leisti dalyvauti pirmininko rinkimuose, galutinai spręs TS-LKD prezidiumas antradienio vakarą.
Kol kas apie savo sprendimą nepranešė N.Puteikis.
TS-LKD tarybos numatyta tvarka, patvirtinus kandidatus į partijos pirmininkus, mėnesį vyks agitacija, vėliau, iki gegužės 26-osios, – balsavimas skyriuose. Po to bus šaukiamas suvažiavimas, kuris patvirtins visuotinai išrinktą pirmininką.
Dabartinio partijos pirmininko premjero A.Kubiliaus dvejų metų kadencija TS-LKD vadovo poste baigiasi birželio mėnesio antroje pusėje. A.Kubilius partijai vadovauja nuo 2003-iųjų.