Natūrali kosmetika
“Gamtoje grožiui yra visko, reikia tik pasiimti”, – sako kosmetikos gamintojai. Jų tvirtinimu, kuo produktuose daugiau natūralių ingredientų, tuo jie naudingesni ir grožiui, ir sveikatai.
Grožio klodai – aplink mus
Jau žiloje senovėje žinota, kaip panaudoti gamtos siūlomas gėrybes. Senolių grožio paslaptys ir receptai, perduodami iš kartos į kartą, šiandien ypač aktualūs, nes naujų technologijų ir išradimų amžiuje (!) vėl tapo madingas natūralumas. Juk prisigėrę saulės energijos ir gamtos jėgos augalai ar kitos natūralios gėrybės gydo plaukus, atgaivina odą, padeda atgauti jėgas, suteikia energijos. Kosmetika su natūraliais komponentais teigiamai veikia tiek odos funkcijas, tiek ir visą grožį.
Kadangi visas pasaulis grįžta prie natūralaus gyvenimo būdo, nieko nestebina, kad į kremų sudėtį vis dažniau įtraukiama įvairių ekstraktų, aliejų, naudojamos tradicinės žolelės, vaistinių augalų šaknys, smulkinti prieskoniai, gėlių esencija. Grožio šaltiniai iki šiol tebėra ir kasdieniai maisto produktai: morkos, rauginti kopūstai, agurkai, bulvės.
Gimtinės žemėje rasti – tinkamiausi
Dar sakoma, kad tinkamiausi, naudingiausi ir didžiausią poveikį grožiui darantys yra tie natūralūs ingredientai, kurie randami kosmetiką vartojančios moters gimtojoje žemėje. Neva jų sudėtis, kaip ir vietinių žmonių ląstelės, yra prisitaikiusi prie vienodų klimatinių ir kitokių sąlygų, vienodai reaguoja į supančios gamtos poveikį ar veikiami tos pačios saulės energijos… Vadinasi, Lietuvoje nuo senų senovės naudoti ingredientai ypač tinka Lietuvių moterų grožiui. Jie naudojami, tarkim, gamintojo “Biok” produktuose iš serijos “Margarita”. Tad kokios kosmetikos sudėtinės dalys itin naudingos Lietuvoje?
Veido priežiūrai
Plaukų priežiūrai
Kūno priežiūrai
Visiškai natūrali kosmetika dar tik kuriama?
Kosmetikos pramonė kilusi iš vaistininkystės ir nuo XIX a. vidurio vystėsi kaip atskira pramonės šaka. Gamybos principai, ingredientai, naujų produktų kūrimas, visos tradicijos perimtos iš vaistinių. Svarbiausia – visi kosmetikos produkto ingredientai turi nekenkti. Daug natūralių sudėtinių dalių turinti kosmetika yra švelni ir puoselėjanti odą. Ji nėra agresyvi ar prievartaujanti įvairias žmogaus kūno galias.
Nors žmonės iš natūralių gaminių tikisi geresnio poveikio nei iš sintetinių, kol kas visiškai natūralios kosmetikos yra nedaug. Dažniausiai derinamos natūralios ir sintetinės medžiagos, o visiškai natūralūs lieka tik biologiškai aktyvūs papildai. Be to, atsakingiausi kosmetikos žaliavos gamintojai turi laboratorijas, kuriose kruopščiai tikrinama visų augalinių ekstraktų kokybė, prireikus jie išvalomi. Naudojami įvairių augalų ekstraktai derinami su aukštosiomis technologijomis.
Deja, kol kas kosmetika visai be konservantų galėtų išlikti nesugedusi ne ką ilgiau nei kreminis tortas. Todėl net ir iš sertifikuotų gaminių ne visada galima tikėtis šimtaprocentinio natūralumo – 5 proc. paliekami sintetikai ir netgi konservantams, be kurių apsieiti šiandien kosmetikos gamintojams būtų sudėtingiausias išbandymas. Todėl gamintojai stengiasi naudoti natūralios kilmės konservantus, kartais ir maistinius, kurių naudojimas kosmetikos priemonėse nėra griežtai reglamentuotas.
Pritariu, visos nuostabiausios, sveikiausios ir organiškos priemonės yra iš gamtos. Pati lepinuosi kaukėmis ir ekstaktais pačios gamintomis iš gamtos platybių, beje nevengiu ir močiūtės patarimų.Iš esmės patikrintas receptas ir tiktai veiksmingas yra ledukai, kurie yra iš šaldytų uogų sulčių arba tiesiog alavijo ekstrakto, daugiau paskaityti galima ir čia http://ledukass.easysite.pro/.