Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje nariai sako, jog nė procento nuo šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) nesiekiantis finansavimas gynybai, atsižvelgiant į įsipareigojimus NATO, bado akis ir privalo būti didinamas.
Pasak delegacijos narių, dėmesį į kai kurių šalių itin mažą finansinį indėlį gynybai NATO PA pavasario sesijoje atkreipė ir NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas (Andersas Fouhas Rasmusenas).
“NATO generalinis sekretorius savo kalboje pabrėžė, kad norint užtikrinti reikiamą saugumo lygį reikia palaikyti bendrą NATO gynybos lygį, ir labai aiškiai pabrėžė, kad 2 proc. bendras siekis, kurį kiekviena valstybė įsipareigojusi, yra tik siekis, ir kad tik kelios valstybės tą įsipareigojimą vykdo”, – antradienį spaudos konferencijoje sakė delegacijos narys Juozas Olekas.
“Jis (A. F. Rasmussenas – BNS) labai apgailestavo, kad yra keletas valstybių, kurios nesiekia nė vieno procento, ir labai gaila, kad tarp tokių valstybių atsidūrė ir mūsų šalis. Aš manau, kad pasitinkant kitų metų biudžeto svarstymus į tai turi būti atkreiptas labai rimtas dėmesys, nes toks finansavimo lygmuo tiesiog bado akis”, – kalbėjo parlamentaras.
“Su tokiu požiūriu į savo gynybinius reikalus finansų prasme mes ne tik sau nepadedam, mes kenkiam ir sau, ir visam Aljansui, ir tas yra labai rimta, ir reikia sugrįžti prie viso šito klausimo rudenį ir svarstyt juos labai rimtai”, – sakė kitas Seimo delegacijos NATO PA narys Saulius Pečeliūnas.
“Jau daugiau taip būti nebegali, tikiuosi, tai paskutinis laiptelis, ir mes turime padaryti viską, kad jis palaipsnui augtų, ir tam reikia politinio susitarimo tarp visų politinių partijų”, – reziumavo delegacijos vadovas Petras Auštrevičius.
Lietuvos išlaidos gynybai siekia apie 0,9 proc. BVP, nors NATO šalys narės yra įsipareigojusios siekti, kad šis rodiklis būtų 2 procentai.
Premjeras Andrius Kubilius anksčiau yra sakęs, kad gynybos finansavimas taps prioritetu sumažinus per didelį valstybės biudžeto deficitą. Prognozuojamas 2011 metų šalies biudžeto deficitas siekia 5,1 proc. nuo BVP.
Demagogija