Valymo darbus nuspręsta sustabdyti praėjus vos porai valandų nuo jų pradžios dėl staigaus spinduliuotės padidėjimo vandens valymo agregate.
“Radiacijos lygis įrenginyje, neutralizuojančiame cezį, didėjo sparčiau nei planavome”, – naujienų agentūra “Reuters” citavo vieną TEPCO atstovą, kuris pridūrė, jog šiuos darbus tikimasi atnaujinti maždaug po savaitės.
Atstovas nurodė, kad valymo darbai galėjo sutrikti dėl dumblo, patenkančio į cezį sugeriantį įrenginį, arba dėl matuoklių gedimo vamzdžiuose, kuriais tiekiamas užterštas vanduo.
Kaip praneša televizija NHK, užteršto vandens valymas Fukušimos jėgainėje buvo pradėtas anksčiau šeštadienį. Vanduo buvo pumpuojamas per įrenginį, kuris šalina druskas, naftos produktus ir radioaktyviųjų teršalų daleles, o išvalytą vandenį planuota naudoti reaktorių aušinimui. Per parą planuota išvalyti 1 200 tonų vandens, o iš viso neutralizuoti mažiausiai 200 tūkst. tonų vandens.
Šią operaciją būtina atlikti, nes elektrinėje susikaupęs itin radioaktyvus vanduo gali artimiausiu laiku pakilti iki žemės paviršiaus ir išsilieti į jūrą.
Tačiau TEPCO specialistai iki šiol nežino, ką daryti su milžinišku kiekiu radioaktyvių atliekų, kurios liks po šios operacijos.
Fukušimos 1-ąją jėgainę kovo 11 dieną nuniokojo smarkus žemės drebėjimas ir cunamis, sugadinęs reaktorių aušinimo sistemas, o vėliau elektrinėje nugriaudėjo keletas sprogimų.
Elektrinės apylinkėse labai padidėjo spinduliuotės fonas, todėl buvo evakuoti visi žmonės, gyvenantys 20 kilometrų spinduliu aplink avarijos vietą.
Balandį TEPCO paskelbė, kad padėtis Fukušimos jėgainėje veikiausiai bus stabilizuota per 6-9 mėnesius, tačiau jau gegužę paaiškėjo, kad avarijos likvidavimo darbai truks ilgiau. Iki šiol pavyko įjungti aušinimo sistemas tik 5-ajame ir 6-ajame reaktoriuose, taip pat įjungti elektros srovę visuose elektrinės blokuose.