2011 Birželio 25

Lietuvos rūkaliams mesti rūkyti padės lazeris

veidas.lt

"Veido" archyvas

Lietuvoje pristatytas lazeris, kuris jau 20 000 žmonių Europoje padėjo mesti rūkyti. Specialaus, vokiečių mokslininkų sukurto „Facilitas“ lazerio terapija laikoma bene efektyviausiu būdu atsisakyti žalingo įpročio – rūkymo. Tyrimų duomenimis, po lazerio terapijos rūkyti meta 70 – 80 proc. rūkalių.

„Rūkymas yra sunkiau įveikiamas nei priklausomybė nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl rūkoriams nepavyksta mesti, yra nemalonūs nikotino abstinencijos simptomai: dirglumas, nervingumas, išsiblaškymas, nerimas, nemiga, energijos stoka, padidėjęs apetitas. Abstinencija, kuri ir sukelia norą užsirūkyti, nėra tik silpnos valios požymis, kaip save bando teisinti dauguma rūkančiųjų. Mesti rūkyti stabdo biologinė nikotino priklausomybė“, – sakė priklausomybės ligų psichologė Neringa Bagdonaitė.

Tyrimų duomenimis, net 70 proc. visų rūkorių norėtų mesti rūkyti, tačiau tik 30 proc. įvairiais būdais bando atsikratyti šio žalingo įpročio ir tik 2 – 3 proc. iš jų per metus pavyksta įveikti šią priklausomybę. Lazeriu atliekama procedūra už kitus mesti rūkyti padedančius būdus, pasak mokslininkų, yra efektyvesnė net 10 kartų.

„Dažniausiai rūkantysis imasi „šaltojo kalakuto“ būdo, kada metama „čia ir dabar“, ir taip organizmui sukelia šoką. Kitos priemonės – pleistrai, kramtomosios gumos su nikotinu, įvairūs medikamentai – nikotino pakaitalai, kurie mažina abstinencijos keliamą diskomfortą ir palaipsniui padeda atsikratyti biologinės priklausomybės. Tačiau šie preparatai nepadeda įveikti psichologinės priklausomybės, todėl juos vartojant, kaip papildoma priemonė rekomenduojamos psichologo konsultacijos“, – pasakojo N. Bagdonaitė.

Lazerio terapijos metu nėra naudojami chemijos preparatai, pacientas nejaučia skausmo, prieš procedūrą jį konsultuoja profesionalus psichologas. Pirmiausia bandoma suprasti rūkymo priežastis ir tik po to atliekama 45 min. trukmės lazerio terapija. Jos metu lazeriu stimuliuojami bioaktyvūs ausies taškai, kurie yra susiję su pripratimu prie nikotino, ir taip skatinamas endorfinų  (džiaugsmo hormonų) išsiskyrimas, sumažinama įtampa, pagerinama kraujo cirkuliacija. Po procedūros pacientas 3 – 5 dienas nejaučia abstinencijos požymių ir dėl to lengviau lengviau susilaiko neužsirūkę.


Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

  1. aš rašo:

    pirkau iš žolių padarytas ,,Tabex” tabletes ir po kelių dienų nejaučiau ,,alkio”.Teliko nugalėti pripratimus užsirūkyti atsikėlus,pavalgius ir t.t. Man trijų savaičių buvo per akis. Rūkiai virš 30 metų. Tiesa,kai kam tabletės gali turėti šalutinį poveikį. Dabar aš laisvas!

  2. regis klaipeda regis klaipeda rašo:

    man irgi tabex padejo

  3. regis klaipeda regis klaipeda rašo:

    beje ir kaina tik 59 litai

  4. Marija Marija rašo:

    Sveiki, o kur galima įsigyti TABEX?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...