2011 Rugsėjo 21

Festivalyje – nemokami dokumentinio kino meistriškumo kursai

veidas.lt

Šiemet Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) didelį dėmesį skirs jauniesiems kino kūrėjams paskatinti – nemokamų dokumentikos meistriškumo kursų metu jiems bus pristatytos dokumentinio bei nekomercinio kino finansavimo ir platinimo galimybės.

Festivalyje viešintys dokumentinio kino ekspertai ir prodiuseriai ragins jaunuosius kino kūrėjus ieškoti alternatyvų finansavimui, pristatydami sėkmingus tarptautinės kino koprodukcijos pavyzdžius.

Rugsėjo 30 d. jaunieji kino prodiuseriai kviečiami į dokumentinio kino eksperto Tue Steen Müller iš Danijos meistriškumo dirbtuves „Tarptautinė dokumentinio kino gamyba: galimybės jauniems prodiuseriams“. Daugiau nei 40-yje šalių dokumentinio kino kursus ir seminarus vedęs VDFF svečias dirbtuvių metu pristatys, kaip šiais laikais finansuojami dokumentiniai filmai, kaip funkcionuoja kelių šaltinių finansavimas, kurie fondai remia jaunus dokumentinio kino kūrėjus. Su dirbtuvių dalyviais T. S. Müller taip pat aptars sėkmingus tarptautinės koprodukcijos pavyzdžius.

Didelę patirtį sukaupęs specialistas šiuo metu dėsto Italijos „Zelig“ dokumentinio kino mokykloje ir vadovauja Europos mokymų programai „Storydoc“, skirtai Viduržemio kino projektams.

Spalio 1 d. paskaitą apie meninės dokumentikos ir nekomercinio kino platinimą skaitys Irena Taskovski, nepriklausomos kino studijos „Taskovski Films“ Londone įkūrėja ir kūrybinė vadovė. Paskaitos metu bus tiriamos skirtingos pardavimų kompanijų strategijos ir jų santykis su filmų režisieriais ir prodiuseriais. Bus aiškinamasi, kaip sėkmingai pasirinkti pardavimų agentą, kuriame gamybos žingsnyje derėtų į jį kreiptis ir kaip užtikrinti sėkmingą bendradarbiavimą.

Įvairiuose kino festivaliuose reklamos ir rinkodaros strategijų profesionalus mokanti I. Taskovski atskleis, kaip prailginti filmo gyvenimą festivaliuose. Specialistė pateiks praktinių pavyzdžių, remdamasi dokumentiniais filmais „Čekiška svajonė“ (rež. Vít Klusák, Filip Remunda), „Katka“ (rež. Helena Třeštíková) ir „Žmonės, kuriais galėjau būti ir kuriais galbūt esu“ (rež. Boris Gerrets).

Į „Skalvijos” kino centro kartu su partneriu „MEDIA Desk Lietuva” rengiamas dirbtuves jaunieji kino specialistai kviečiami registruotis iki rugsėjo 29 d. svetainėje www.mediadesklithuania.eu.

Rugsėjo 28 d. VDFF pakvies kino kūrėjus, o taip pat visus, besidominčius eksperimentinio kino istorija, į atvirą Pipo Chodorovo paskaitą „Laiko ir erdvės architektai“. Pirmąją eksperimentinio kino galeriją ,,The Film Gallery“ įkūręs kino režisierius aptars įvairius manipuliavimo laiku aspektus, atskleis keletą laiko panaudojimo būdų, kuriuos išrado ir per pastaruosius kelis dešimtmečius tobulino eksperimentuojantys menininkai.

VDFF viešintis P. Chorovas yra vienas iš ,,pasidaryk pats“ kino laboratorijos „L’Abominable“ Paryžiuje įkūrėjų, taip pat internetinio forumo apie eksperimentinį kiną moderatorius.

Daugiau informacijos apie festivalį svetainėje www.vdff.lt

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...