Iš pradžių aiškino, kad nėra skubos jį keisti, paskui pavymui opozicijai irgi surinko parašus neeilinei sesijai sušaukti. Tačiau ir joje valdantieji įstatymą tik šiek tiek papudravo, kai kur ir vėl prieštaraudami KT nutarimui.
Socialdemokratas Vytenis Andriukaitis, KT atstovavęs Seimo narių grupei, kuri kreipėsi dėl Mokslo ir studijų įstatymo atitikties Konstitucijai, piktinasi, kad aukštųjų mokyklų valdymas pakoreguotas tik iš dalies. Dėl nemokamų studijų rotacijos Seimas ir vėl priėmė normą, besikertančią su KT nutarimu. KT nurodė, kad tai turi būti kas semestrą, o Seime nubalsuota, kad dažnumą gali rinktis aukštosios mokyklos, tačiau laikotarpis turi būti ne ilgesnis nei studijų metai. V.Andriukaičio pastebėjimu, filologiniu požiūriu pasakymas „studijų metai“ gali reikšti ir visus ketverius.
KT dar 2008 m. yra nurodęs, kad gero mokymosi kriterijus yra aštuoni balai, tačiau Seimas nubalsavo, kad valstybės finansavimą studentas praras, jei jo vidurkis bus daugiau kaip 20 proc. mažesnis už bendrakursių vidurkį. Be to, neišspręsta problema dėl valstybinių ir privačių aukštųjų mokyklų finansavimo santykio, abiturientų priėmimo studijuoti pagal valstybės užsakymą taisyklių ir sąlygų.
Opozicijai kyla įtarimų, kad bandoma vilkinti nekonstitucinėmis pripažintų nuostatų keitimą, o kai kurias ir visai apeiti. „Nutarta sudaryti darbo grupę naujam įstatymui parengti. Tai kaip bus su mūsų pateiktu projektu, kurio svarstyme padaryta pertrauka? Atrodo, valdantieji nori jį numarinti. Žinau, jog valdantieji vis dar nori išsukti, kad dabartinės tarybos būtų praplėstos akademinės bendruomenės nariais, ir dar kartą bandyti išsaugoti dabartinį valdymo modelį“, – tikina V.Andriukaitis.
Valdančiųjų bandymus gudrauti dėl šio įstatymo pastebėjo ir Vilniaus universiteto profesorius, buvęs KT pirmininkas Egidijus Kūris. Dar 2009 m. KT išaiškino savo 2002 m. nutarimą analogišku klausimu. Tačiau premjeras, užuot į tai atsižvelgęs, sudarė darbo grupę, kuri nusprendė, kad į KT išvadas galima nekreipti dėmesio, mat jos buvo ne dėl naujo Mokslo ir studijų įstatymo. „Jie ten mus visus kvailais laiko, ar ką?“ – piktinasi E.Kūris.
Beje, Mokslo ir studijų įstatymą valdantieji lopė be opozicijos: ši boikotavo posėdį, kai valdantieji balsavo prieš Seimo komisijos dėl „Snoro“ steigimą. Šiam klausimui neeilinė sesija šaukiama sausio 30 d.