Šią savaitę prasidedančioje Seimo pavasario sesijoje karščiausios diskusijos turėtų užvirti energetikos klausimais.
„Neaišku, kokios planuojamos investicijos į naują atominę elektrinę, kokia kapitalo grąža, ar bus didinama valstybės skola, kokios planuojamos elektros energijos gamybos sąnaudos, jos pardavimo kaina“, – netrukus prasidėsiančių diskusijų temas vardija Socialdemokratų frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius.
Ne tik opozicija, bet ir Vyriausybė energetikos klausimus nurodo kaip prioritetinius priešpaskutinėje šios kadencijos sesijoje. Ministrų kabinetas pateiks įstatymų projektų, reikalingų naujos Visagino atominės elektrinės projektui įgyvendinti, paketą, Suskystintų gamtinių dujų terminalo įstatymo projektą.
Tarp 83 Vyriausybės teikiamų įstatymų projektų – ir pensijų sistemos reformos teisės aktų paketas. Nelegalaus darbo mastui mažinti siūlomas nelegalaus darbo draudimo įstatymas. Darbo kodekso pakeitimais siekiama didinti darbo santykių lankstumą bei skatinti kurti naujas darbo vietas. Taip pat numatoma įteisinti ir fizinių asmenų bankrotą, skatinant smulkų ir vidutinį verslą sukurti naują juridinio asmens teisinę formą, supaprastinti teritorijų planavimo procesą ir valdymą.
Neatmetama, kad pavasario sesijoje parlamentarams gali tekti ir neplanuotų darbų – koreguoti biudžetą, nes jis rengtas remiantis optimistiškesnėmis nei dabartinės ūkio augimo prognozėmis.Vasario pabaigoje Lietuvos bankas šalies BVP augimo prognozes sumažino nuo 3,5 iki 2,2 proc., o Europos Komisija – nuo 3,4 iki 2,3 proc.
„Sausį biudžeto pajamų planas neįvykdytas, vasarį tendencijos panašios. Pirmojo ketvirčio rezultatai turėtų būti rodiklis, ar būtinos korekcijos. Žinoma, tai priklausys nuo valdančiųjų, bet vidinė nuojauta sako, kad biudžetas nebus peržiūrėtas, net jei pirmojo ketvirčio rezultatai ir skatintų tai daryti“, – rinkimų metų specifiką aiškina A.Butkevičius.
Kaip informavo finansų ministrės patarėja Rasa Jakilaitienė, Finansų ministerija bent jau iki balandžio, kai bus susumuoti pirmojo ketvirčio rezultatai, nemato pagrindo svarstyti biudžeto korekcijų, juolab ministerija jau pernai BVP augimo prognozes buvo sumažinusi iki 2,5 proc. Mažesnį – 2 proc. – augimą prognozavo tik SEB bankas.