2012 Kovo 21

Amatas visuomet pravers

veidas.lt


Teiginys, kad turėdamas amatą niekuomet neskursi, – patikrintas. Ypač gerai tai žino Kauno taikomosios dailės mokyklos pedagogai ir auklėtiniai.

Kauno taikomosios dailės mokykloje moksleiviai gali rinktis iš aštuonių mokymo programų ir įgyti profesinių gebėjimų. Šįmet prie šių programų būrio prisidės ir dar viena – fotografo programa. „Mūsų auklėtiniai ir baigia vidurinę mokyklą, ir įgyja profesiją. Dabar, kai gyvenimo tempas toks greitas, jaunuoliams tai gera galimybė gauti naudingų profesinių gebėjimų ir susirasti darbą“, – teigia mokyklos vadovė Daina Rožnienė.

Ištikimi dailiesiems amatams

Dailės mokyklą iš kitų profesinio rengimo įstaigų neabejotinai išskiria jos ištikimybė dailiesiems amatams. Ši mokykla parengė šimtus juvelyrų, keramikų, pynėjų, floristų, baldžių, drožėjų. Prieš daugiau nei trisdešimt metų pradėjusi veiklą mokykla ir šiandien neišsižadėjo anuomet kurtų tradicijų – mokyti jaunuolius dailiųjų amatų.
D.Rožnienės teigimu, akivaizdu, kad darbo rinkos tendencijos diktuoja naujų specialistų poreikį, todėl mokykla yra išplėtusi mokymo programų spektrą. „Tačiau mes niekuomet neišsižadėsime anuomet sukurtų, kasmet vis tobulintų, o dabar ypač aktualių ir naujausius reikalavimus atitinkančių dailiųjų amatų mokymo programų, kurių iš viso yra keturios. Profesinis rengimas, išsaugantis tautines menines tradicijas ir siūlantis modernaus dizaino idėjas bei technologijas, – mūsų misija. Todėl pas mus dėstomos dar keturios reklamos ir kompiuterijos programos“, – paaiškino mokyklos vadovė.

Dera ir tradicijos, ir naujovės

– Kokios mokymo programos yra tapusios tarsi jūsų mokyklos vizitine kortele? – klausiame Kauno taikomosios dailės mokyklos direktorės.
D.R.: Tai mūsų ketvertukas. Nuo pat mokyklos gyvavimo pradžios rengiame baldžius. Vadinasi, ši programa reikalinga, pateisinusi savo reikalingumą. Mokydamiesi baldžiaus amato, jaunuoliai išmoksta gaminti dažniau ne masinės gamybos technologijų baldus, o užsakovo individualius poreikius atitinkančius dirbinius.
Pagal dailiųjų metalo dirbinių gamintojo programą rengiame būsimus juvelyrus ir tuos amatininkus, kurie siekia gaminti dekoratyvinius metalo gaminius. Mokydamiesi jaunuoliai įvaldo meninio metalo apdirbimo technologijas. Beje, į šią programą priimami ir baigusieji 12 klasių.
Dar dvi programos – tai dailiųjų tekstilės dirbinių ir dailiųjų keramikos gaminių, taip pat turinčios ilgametę istoriją ir laukiančios norinčiųjų kurti individualizuotus gaminius. Lietuvoje tik dvi ar trys mokyklos rengia tokius specialistus, kurie gauna tokią kvalifikaciją patvirtinančius diplomus.
– Su amatininkais pas jus jau ne pirmus metus bičiuliaujasi reklamos ir kompiuterijos specialistų rengimo programos. Kuo jos ypatingos?
D.R.: Po 12 klasės savo mokykloje laukiame norinčiųjų mokytis grafinio dizaino, o baigusieji 10 klasių gali studijuoti leidinių maketavimą. Taip pat rengiame vizualinės reklamos gamintojus bei interjero apipavidalintojus – ši programa itin populiari.
Šios specialybės jaunuoliams labai patrauklios ypač dabar, kai kuriasi daug reklamos agentūrų, galima pradėti ir savo verslą. Mūsų kompiuterių bazė gerai išplėtota – jaunuoliai turi galimybę mokytis aštuoniose kompiuterių klasėse. Techninė įranga – taip pat mūsų „arkliukas“, nes rengiame modernius amatininkus, galinčius konkuruoti rinkoje, o be techninės įrangos gerų specialistų neparengsi.
– Šiemet jaunuoliams pasiūlysite naują mokymo programą – fotografo. Ar, jūsų vertinimu, jis bus paklausi?
D.R.: Naujoji mūsų pedagogų parengta fotografo programa turėtų pateisinti jaunuolių lūkesčius. Ją galima rinktis baigus ir dešimt, ir dvylika klasių. Mūsų mokykloje veikia fotografijos užsiėmimai, tad žinome, kad moksleiviai labai domisi fotografijos naujovėmis, galimybėmis, technika. Geras fotografas šiuo metu – paklausus, todėl išmanyti fotografijos subtilybes jaunuoliui, manau, tikrai labai pravartu. Na, o darbo gerai savo sritį išmanantis fotografas tikrai ras.

A.Akelaitis: „Išmokau ne tik žiesti „uzbonus“, bet ir gerbti save“

Kauno taikomosios dailės mokyklą yra baigę daugelis žymių asmenybių. Tarp jų – ir kunigas Algirdas Akelaitis, šiuo metu studijuojantis Romoje. Kauno taikomosios dailės mokykloje A.Akelaitis įgijo keramikos meno dirbinių gamintojo specialybę. Kaip sako pats Algirdas, čia jis išmoko ne tik žiesti „uzbonus“, bet ir gerbti save.
„Kauno taikomosios dailės mokykla mano gyvenime, be abejo, buvo didelis lūžis, nes tai pirmoji pasirinkta mokykla. Beje, ji ir tebėra mylimiausia. Visų pirma todėl, kad čia pirmąkart išgyvenau tikrą mokinio ir mokytojo santykį, kai abi pusės viena kitos vardą pradėdavo didžiąja raide. Ši mokykla man užaugino pasitikėjimo ir optimizmo raumenis. Greta visų žinių, puodų, atsivertimų ir įsimylėjimų mokyklą baigiau žinodamas, kad esu vertingas ir kažkam svarbus, – tai man buvo didysis lobis, atrastas būtent čia“, – teigė keramikos, architektūros ir kunigystės studijas baigęs A.Akelaitis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...