2012 Kovo 20

FNTT pertvarkyti reikia skubiai

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius teigė, kad valdančiosios koalicijos partnerių ginčo epicentre atsidūrusi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) turėtų būti pertvarkoma greitai, praneša BNS.

„Dabartinė situacija mūsų tikrai netenkina, todėl vienaip ar kitaip pertvarka turi būti greitai realizuota, kad FNTT galėtų dirbti tuos darbus, kuriuos, kaip rodo praeitų metų patirtis, tikrai mokėjo tinkamai ir efektyviai daryti“, – antradienį interviu Lietuvos radijui sakė Vyriausybės vadovas.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Mindaugas Lingė anksčiau antradienį sakė, kad FNTT pertvarka turėtų užtrukti apie metus, galutinai būtų įgyvendinta jau esant naujos sudėties Seimui, tačiau premjeras pabrėžė, kad Seime bus ieškoma sutarimo, kuris leistų nedelsti pertvarkant FNTT.

„Mes vakar Vyriausybės pasitarime sutarėme, kad konsultuosimės su Seimu, su Seimo komitetais – nacionalinio saugumo, teisės ir teisingumo, kad Seime būtų ieškoma sutarimo, kokia pertvarka gali sulaukti didžiausios Seimo narių paramos, ir aš tikiu, kad tokia parama tikrai bus surasta ir pertvarkai reikalingi įstatymai bus greitai priimti“, – kalbėjo A. Kubilius.

Jis pakartojo, jog FNTT bus siekiama pertvarkyti taip, kad tarnybos vadovybės skyrimas priklausytų ne nuo vieno ministro, o nuo Vyriausybės.

„Ir, kaip sakėme prezidiumo sprendime prieš savaitę, FNTT pertvarka turi būti realizuojama tokiu būdu, kad iš karto po reikalingo įstatymo ir kitų teisės aktų priėmimo yra skiriami pertvarkytos FNTT vadovai. Šiuo atžvilgiu skiriant pertvarkytos FNTT vadovus atsiveria durys
ir spręsti, kaip turi būti atkurtas teisingumas buvusių FNTT vadovų atžvilgiu“, – teigė premjeras.

A. Kubilius praėjusią savaitę pareiškė, jog FNTT pertvarkai reikalingi įstatymai Seime gali būti priimti per mėnesį.

FNTT pavaldumo klausimas buvo iškilęs daugiau nei prieš pusantrų metų, po buvusio šios tarnybos vadovo Romualdo Boreikos atsistatydinimo 2010 metų gegužę.

Premjero 2010 metais sudaryta darbo grupė nusprendė, kad tikslinga keisti FNTT pavaldumą. Tarnybą svarstyta paversti pavaldžia nebe Vidaus reikalų, o Finansų ministerijai ir ilgainiui sujungti ją su Muitinės kriminaline tarnyba arba FNTT funkcijas tiesiog išskaidyti Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT), Valstybinei mokesčių inspekcijai, Policijos departamentui ir Muitinės kriminalinei tarnybai.

Tačiau Vyriausybė darbo grupės parengtų išvadų tuomet nesvarstė, nes finansų ir vidaus reikalų ministrai neteikė atitinkamų nutarimų projektų.

Prie idėjos pertvarkyti FNTT grįžta kilus skandalui, kai vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis iš pareigų vasarį atleido šios institucijos vadovus Vitalijų Gailių ir Vytautą Giržadą. Pareigūnai pareigų neteko po Valstybės saugumo departamento pateiktos medžiagos apie poligrafo tyrimus. Šie pareigūnai poligrafu tikrinti aiškinantis, kas atskleidė informaciją apie teisėsaugos planuojamus veiksmus dėl banko „Snoras“.

Premjeras: Gelūnas yra profesionalas ir nesvarbu, ar jis turi partijos bilietą

Premjeras Andrius Kubilius teigia kultūros ministrą Arūną Gelūną vertinantis kaip savo srities profesionalą ir pabrėžia, jog nesvarbu, ar jis turi „partijos bilietą“.

Pirmadienį A.Gelūnas pranešė atmetęs jį į ministro postą delegavusios Liberalų ir centro sąjungos pirmininko pavaduotojo Arūno Valinsko raginimą atsistatydinti. Ministras taip sakė esantis pasirengęs svarstyti galimybę dirbti mažumos Vyriausybėje, jei jį delegavusi partija trauktųsi iš valdančiosios koalicijos.

Kalboms apie liberalcentristų pasitraukimą iš koalicijos aprimus Gelūnas atsidūrė dviprasmiškoje situacijoje.

„Aš čia nematau jokios probleminės situacijos, tikrai vertinu Arūną Gelūną kaip aukšto lygmens profesionalą, gebėjusį ministro pareigose pelnyti plačios kultūrinės bendruomenės paramą. Ministro profesionalumas yra tai, ką aš, būdamas ministru pirmininku, vertinu. O kokį partijos bilietą turi ar neturi iš viso, mano įsitikinimu, tikrai yra ne pats svarbiausias dalykas“, – antradienį šią situaciją Lietuvos radijui komentavo A.Kubilius.

Jis paragino, koalicijos partnerius suvokti atsakomybę už Vyriausybės darbo stabilumą ir pridūrė, kad „energija prieš rinkimus gali būti išlieta kur nors kitur“.

Premjeras taip pat sakė nesvarstęs, kas laikinai vadovaus Vidaus reikalų ministerijai, nes kol kas nėra gavęs atsistatydinti pažadėjusio dabartinio jos vadovo Raimundo Palaičio pareiškimo.

„Manau, kad štai iš šios skausmingos istorijos visi turime pasimokyti. Ir reputacija, ir profesionalumas, ir gebėjimas būti nepriklausomam nuo įvairių interesų grupių yra būtinos sąlygos, kurios leistų vidaus reikalų sistemą gražinti į konstruktyvią ir veiksmingą būseną“, – būsimam VRM vadovui svarbias savybes vardijo A.Kubilius.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...