2012 Rugsėjo 24

SEB bankas mažina „SEB Strategy“ fondų investicinių vienetų platinimo mokestį periodiškai investuojantiems klientams

veidas.lt


Nuo 2012 m. rugsėjo 24 d. SEB banko grupės bendrovė UAB „SEB investicijų valdymas“ visiems klientams, kurie renkasi periodinį investavimą, per pusę mažina viešai platinamų investicinių fondų „SEB Strategy Defensive“, „SEB Strategy Balanced“, „SEB Strategy Opportunity“ ir „SEB Strategy Growth“ vienetų platinimo mokestį – nuo 1 proc. iki 0,5 procento. Taip pat visiems klientams, investuojantiems vienu kartu ar periodiškai į šiuos fondus, mažinama minimali investuojama suma – nuo 25 eurų iki 10 eurų.
Fondai „SEB Strategy“ Lietuvoje buvo pristatyti 2012 m. gegužės 17 d., atsižvelgiant į klientų poreikius ir rinkų dinamiką pastaraisiais metais bei siekiant, kad investicijos klientams būtų suprantamos, o investuoti būtų paprasta ir patogu. Keturių įvairios rizikos rūšių fondai turėtų atitikti įvairių investuotojų poreikius. Šis sprendimas tinkamas ir tiems, kurie investuoja vienkartines sumas, ir tiems, kurie renkasi periodines investicijas. „Šiuos fondus klientai galėtų pasirinkti kaip pagrindinę ilgalaikio investavimo priemonę, norėdami kaupti pensijai, vaikų mokslams ar kitiems tikslams. Atsižvelgdami į tai, kad nedideles sumas periodiškai investuojantiems klientams labai svarbu, kad nenukentėtų jų šeimos biudžetas, nuo 2012 m. rugsėjo 24 d. sumažinome šių investicinių fondų vienetų platinimo mokestį. Tikimės, kad „SEB Strategy“ fondai klientams taps patrauklesni dar ir dėl to, kad mažiname ir minimalią investuojamą sumą“, – sakė UAB „SEB investicijų valdymas“ generalinis direktorius Gediminas Milieška.

„Finansų rinkoje neatsirandant aiškios finansinio turto vertės svyravimo krypties, periodinio investavimo strategija yra viena iš išeičių norint gauti ilgalaikės grąžos. Nuolatos investuojant fondų lėšas, finansinio turto įsigyjama įvairiomis kainomis – vieną kartą pigiau, kitą kartą brangiau. Neramiais finansų rinkoms metais, fondų valdytojai, periodiškai investuodami klientų lėšas į atpigusias finansines priemones (akcijas, obligacijas, kt.), gali sukaupti daugiau finansinio turto finansų rinkų augimo laikotarpiui“, – periodinio investavimo privalumus išskyrė G. Milieška.
Pastarasis dešimtmetis finansų rinkoms buvo būtent toks, kai rinkos svyravo be aiškios krypties labiau negu įprastai. Tokiomis aplinkybėmis investuojant vienu kartu ir ilgesniam laikui prisiimama didesnė negu įprastai rizika ir gaunama mažesnė negu įprastai grąža. Pavyzdžiui, jei 2000 m. sausio 1 d. būtume vienu kartu investavę 15 000 litų į JAV akcijų rinką („S&P 500“ indeksą), tai 2012 m. liepos 1 d. turėtume apie 13 900 litų, arba 7,3 proc., nuostolį. Jei būtume investavę po truputį periodiškai – po 100 litų per mėnesį, – iš viso būtume investavę tokią pat sumą (15 000 litų), tačiau gautume apie 17 520 litų, arba 16,8 proc., pelną. Tai ir yra periodinio investavimo esmė – įsigyto finansinio turto kaina tampa panašesnė į rinkos vidurkį, be to, nereikia turėti didelės sumos iš karto.
„SEB Strategy“ – tai aktyviai valdomi fondai, sudaryti atsižvelgiant į įvykius pasaulio finansų rinkose. „Nauja tai, kad šių fondų valdytojai, ieškodami patrauklių investavimo galimybių, analizuoja net septynias turto klases (obligacijas, akcijas, alternatyvias priemones, žaliavas, valiutas, priemones, susijusias su nekilnojamuoju turtu ir privataus kapitalo įmonėmis), o konkrečias investicijas į kiekvieną iš jų pasirenka atsižvelgę į tuometinius turto klasės ypatumus, o ne į jos proporcijas,  įeinančias į lyginamojo indekso sudėtį. Taip investuojant, siekiama gauti ilgalaikės teigiamos grąžos, ieškant geriausio rizikos ir grąžos santykio“, – apie fondų ypatumus pasakojo G. Milieška.
Periodinio investavimo sutartį galima sudaryti visuose SEB banko aptarnavimo padaliniuose ir paslaugų internetu sistemoje. Investicinių fondų vienetus galima parduoti ar keisti bet kada be papildomų išpirkimo mokesčių.
Šiame pranešime pateikiama informacija negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, nurodymas ar kvietimas pirkti konkrečių finansinių priemonių ar jas parduoti ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar dalis. Nors turinys yra pagrįstas šaltiniais, kurie laikomi patikimais, SEB bankas ir kitos SEB grupės bendrovės neatsako už galimus netikslumus ar nuostolius, kurių gali patirti ja besivadovaujantys investuotojai, remdamiesi tokia informacija. Informacija, susijusi su apmokestinimu, ateityje gali būti keičiama ir netikti Jūsų konkrečiu atveju. Investicijų grąža yra susijusi su rizika, jų vertė gali mažėti arba didėti, o tai, kad anksčiau grąža buvo teigiama, nereiškia, kad tokia ji bus ir ateityje. Kai kuriais atvejais nuostoliai gali viršyti pradinės investicijos vertę. Jei investuojama į finansines priemones užsienio valiuta, keitimo kursų pokyčiai gali turėti įtakos investicijų grąžai. Jūs esate atsakingi už priimtus investavimo sprendimus, todėl, prieš priimdami sprendimą investuoti, susipažinkite su šiame lankstinuke nurodytų fondų prospektais bei gaukite išsamesnės informacijos apie šių finansinių priemonių ypatumus, naudą ir rizikos veiksnius. Tai galima padaryti visuose SEB banko skyriuose ir interneto svetainėje www.seb.lt. Šiame dokumente minimos paslaugos nėra skirtos investuotojams, kurie priklauso kitai jurisdikcijai negu paslaugas teikiantys SEB banko padaliniai, o investavimo galimybių sudarymas, leidimas investuoti ir investavimas tam tikrose jurisdikcijose, tarp jų ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Japonijoje ir Australijoje, gali būti neteisėtas. Prireikus daugiau informacijos prašom kreiptis į savo vadybininką SEB banke arba bet kurį SEB banko skyrių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...