Profesorius Feliksas Ivanauskas pratina matematikus bendradarbiauti ne tik su kitų sričių mokslininkais, bet ir su verslu – jis pluša organizuodamas tarptautines parodas, steigdamas mokslo inkubatorius ir nepaliauja tvirtinti, kad svarbiausias mokslininkų tikslas turi būti auganti šalies ekonomika.
“Profesorius Feliksas Ivanauskas daugiausiai dirba su kitų sričių atstovais – biochemikais, fizikais, net ornitologais. Jis organizuoja, koordinuoja procesus, apjungia, konsoliduoja įvairių sričių mokslininkus. Jis – bene aktyviausias matematikos mokslo taikytojas praktikoje”, – apie geriausiu Lietuvos matematiku šiemet išrinktą profesorių Feliksą Ivanauską kalba VU matematikos profesorius, Lietuvos mokslų tarybos narys Konstantinas Pileckas.
Kaip ir kiti matematikai, F.Ivanausko jis negalėtų pavadinti sausu akademiku – šio profesoriaus pilna ir universitete, ir įvairiose verslo konferencijose, net valdininkų kabinetuose. F.Ivanauskas daugeliui asocijuojasi su tikru matematikos vadybininku – šis mokslininkas siekia, kad matematika išeitų į platesnius vandenis, susilietų su kitomis disciplinomis ir tarnautų kuo platesniems visuomenės poreikiams.
Pats F.Ivanauskas patvirtina – jis iš tiesų jau ne vienerius metus glaudžiai bendradarbiauja su biochemijos ir chemijos institutais, fizikos fakultetu. “Neseniai gavau laišką iš istorikų, kurie domisi, kaip pritaikyti matematiką tiriant radinius. Chemijos fakultetui rūpi nuotraukų vertinimas. O kartu su biologais tyrinėjome, kaip atšilimas įtakoja pavasarinį paukščių atskridimą į Lietuvą”, – bendradarbiavimo pavyzdžius pateikia mokslininkas.
Ponas Feliksas pateikia pavyzdį, kaip paprastai dirbama su kitais mokslininkais: tokiu atveju komandą sudaro vienas aukšto lygio mokslininkas – chemikas, biochemikas, fizikas, biologas ar matematikas, ir tokio pat aukšto lygio informatikas. Informatikas atlieka skaičiavimus, o chemikas, biochemikas, fizikas, biologas ar matematikas parenka ar suformuluoja uždavinį.
F.Ivanausko vaidmuo tokioje komandoje – uždavinio fizikinis formulavimas, matematinio modelio sukūrimas ar parinkimas ir skaičiavimo algoritmo pasiūlymas, kurį realizuoja minėtasis informatikas.
“F.Ivanauskas pritaiko matematiką tokiose srityse kaip fizikiniai, cheminiai procesai, įvairios reakcijos. Jo tarptautiškumą rodo ir tai, kad šis mokslininkas kartu su kitais autoriais yra išleidęs monografiją, išverstą net į arabų kalbą”, – teigia matematikas Eugenijus Monstavičius.
Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/veidas-nr-3-2013-m internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.