Raimundas Alekna
Tie, kurie kuria naująjį “Tado Blindos” variantą, be abejo, jaučia tokio žanro poreikį. O poreikis atsiranda iš to, kad žmonės nepasitiki savimi ir yra linkę perkelti atsakomybę ant kitų arba ant herojaus, vadinamojo svieto lygintojo, pečių. Tokie žmonės paprastai linkę manyti, kad pasaulis neteisingas, kad turtai padalyti neteisingai, ir patys nenori imtis iniciatyvos, kurti.
Net keletas sociologinių apklausų parodė, kad Lietuvoje kūrybingų ir iniciatyvių žmonių yra vos 6 proc. Visi kiti geriausiu atveju linkę tik talkinti kūrybingiesiems. Ir tuomet jie paprastai pasijunta engiami, išnaudojami, mano, kad su jais neteisingai elgiamasi, susipriešinimas didėja. Filme irgi esama suskirstymo į gerus ir blogus, o tai tik dar labiau didina visuomenės priešiškumą. Kitaip tariant, filmo kūrėjai, regis, nelabai pagalvojo, kokios bus naujojo filmo pasekmės, kokia jo reikšmė, kaip žiūrovai jį supras, kaip žmonės suvoks jo ideologinį pagrindą dabartiniame laikmetyje. Ar šiuo metu jis apskritai tinka ir ką jis pasės žmonių galvose.
Beje, kaip yra pastebėjęs prof. Egidijus Aleksandravičius, Lietuvoje reikėtų kurti daugiau pozityvo, mokyti žmones stengtis, dirbti, priimti iššūkius, o ne laukti stebuklo ir kliautis sėkme. Kad štai ateis koks Tadas Blinda ir išspręs visas problemas. Tokia fabula yra blogas pavyzdys vaikams, kurie nuo mažens mokomi nekurti, nesiimti iniciatyvos.
Be to, atkreipkime dėmesį, kad net ir Tado Blindos istorija turi tragišką pabaigą. Tai tik dar kartą parodo tautos pesimizmą. Juk herojinių filmų daug sukuriama ir Vakarų šalyse, tačiau herojai ten paprastai lieka gyvi.
tas psichologas visai nusišneka. Be to komentuoja nežinia ką. Manau, šitas filmas visai neatitiks to, ką jis čia rašo. Būtų gerai filmo autoriams pasikviesti jį į premjerą ir po to paprašyti naujo komentaro. Tikiu, kad jis būtų visai kitoks.
Ką jis čia nusišnekėjo? Kaip tik vaikai idealizuojasi į pagrindinį herojų ir imasi iniciatyvos. Kur to psichologo diplomas, gal internetu gautas?
Keistai mąsto tas psichologas. Juk Tadas Blinda – paprastas žmogus, kuris prisiima atsakomybę ir imasi veikti, kai aplinkybės priverčia. Tai kodėl toks pavyzdys turi būti blogas ir neskatina imtis iniciatyvos? Gal kaip tik atvirkščiai.
štai apie tokius , kaip šie trys komentatoriai , ir kalbėjo ponas Alekna. Visiški lūūūzeriai
O kartais ne apie patį “kitą” kalbėjo? Sėdintį už anapus ekrano, prisirankiojusį angliškų frazių ir vaidinantį erelį, nors realiame gyvenime jis tyli pelė ir niekur nesikiša?
P.S. Gal išmokime taisyklingai rašyti pirmiau, o po to prasivardžiuokime įvairiausiais “nevykėliais”?
wft? kas per straipsnis?? nu patylesiu. “Filme irgi esama suskirstymo į gerus ir blogus, o tai tik dar labiau didina visuomenės priešiškumą.” straipsnio autorius baigia dvylikta klase? tai ka lietuvoj skaityt?
O sakykite ar is ziniasklaidos priemoniu neislendantys tokie veikejai kaip zuoka ,uspas…,koloborantai,degradavusios,atsiprasant,zvaigzdes ,apsivoge veikejai ar nedaro blogos itakos vaikams.Kodel apie tai nekalbama.Vaizdas toks kuo daugiau apsivoges,tuo daugiau gerbiamas.Jei zurnalistai turetu tautine savigarba,tai toks veikejas kaip uspas…turetu buti pamirstas.
Dėl skirstymo į gerus ir blogus, Alekna turbūt turi omeny, jog žmogus negali būti vien geras ar blogas, geri ar blogi gali būti jo atskiri poelgiai. O Blindos poelgis plėšti yra nepateisinamas. Jis buvo (ar buvo toks?) plėšikas.
Tai senajame filme Tadas buvo plėšikas, o čia jis bus tiesiog maištininkas. Kiek filmo kūrėjai bekalbėtų, kad šiame filme pagrindinis herojus bus visai kitoks negu įprasta, niekas nenori girdėti (o gal netiki?). Teks palaukti filmo ir įvertinti.