Oro užterštumas kietosiomis dalelėmis Vilniuje ūgteli užklupus sausiems ir karštiems orams. Jei ne atostogų metas, matyt, gatvių prieigose ir toliau springtume išmetamosiomis automobilių dujomis, tačiau dabar galime įkvėpti bent kiek švaresnio oro.
Klimato kaita
Pakitęs klimatas ir gyventojų perteklius privertė pirma germanų, o vėliau gotų ir hunų gentis palikti savo žemes. Dėl to IV–VII a. tapo žinomi kaip Didysis tautų kraustymasis, pasibaigęs laikytos nenugalima Romos imperijos žlugimu. Regis, esame dar vieno tautų kraustymosi išvakarėse.
Gamta - mūsų namai
Oro užterštumas kietosiomis dalelėmis Vilniuje ūgteli užklupus sausiems ir karštiems orams. Jei ne atostogų metas, matyt, gatvių prieigose ir toliau springtume išmetamosiomis automobilių dujomis, tačiau dabar galime įkvėpti bent kiek švaresnio oro.
Veido archyvas
Aplinka. Uraganų ir erozijos veikiamas Lietuvos pajūris jau netolimoje ateityje įgis naują veidą. Kurios šalies – Olandijos ar Lenkijos praktika bus pasiremta, dar svarstoma. Bet tuo, kad nuolatinį krantų papildymą smėliu keis apsauginiai pylimai ir betoninės krantinės, mokslininkai neabejoja.
Skaičiai
Jau šį savaitgalį – akcija „Darom“. Pateikiame svarbiausius “Darom” skaičius.
Rūšiuok šiukšles
Nuo pirmadienio pradėti naudoti taromatai tik Lietuvoje yra naujiena. Vokietijoje jie jau seniai tapo neatskiriama bent didesnių parduotuvių dalimi ir niekada nestovi be darbo. Žmonės butelius į juos tempia ir po vieną, ir maišais ar dėžėmis – juk smagu gauti eurą kitą, atrodytų, už nieką. Kas pamena, kad anksčiau patys tuos eurus buvo sumokėję kaip užstatą už tarą…
Rūšiuok šiukšles
Nuo vasario 1 d. Lietuvoje pradeda veikti naujoji užstato sistema. Pirkdami vienkartines metalines, stiklines ir plastikines pakuotes šalies gyventojai paliks 10 cnt. užstatą, kuris bus grąžinamas pridavus tarą parduotuvėse. Ką privalu žinoti:
Sniegas
Kiemsargį su kastuvu ir laužtuvu dar galima sutikti net sostinės centre, tačiau techninis švaros ūkio perversmas skverbiasi ir į provinciją.
Hobis
Įsismarkavę šalčiai prikėlė pamarį iš žiemos miego. Neringoje ir kitapus užšalusių marių – sujudimas tarsi vasarą. Čia plūsta poledinės žūklės mėgėjai, nes dabar – pats stintų metas. Pateikiame Petro Malūko fotoreportažą iš Kuršių marių.
Klimato kaita
Jei per savaitę išsiunčiate pusšimtį laiškų, atmosferą užteršiate lyg kilometrą nuvažiavusi mašina. Pora valandų prie televizoriaus – dar pusantro kilometro. Puodelis capuccino – perpus mažiau. Taršos prideda ir spam’as, naršymas internete, šio rašinio skaitymas (ypač jei jį atsispausdinote), net trumpa SMS.
Fotoreportažas
Pasivaikščiojimas po žiemos sukaustytą Neries regioninį parką:
Klimato kaita
Ką tik pasibaigę metai nelepino geromis geopolitinės sferos naujienomis. Vienas pozityvesnių įvykių buvo beprecedentis susitarimas, pasiektas Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijoje Paryžiuje. Tačiau dabar, kai euforija dėl pasiekto konsensuso jau kiek nuslūgo, galima pabandyti kritiškai pažvelgti į tai, dėl ko buvo sutarta Prancūzijos sostinėje.
Nepaisant kruvinojo lapkričio 13-osios penktadienio įvykių, Paryžiuje lapkričio 30-ąją turėtų prasidėti viena didžiausių Prancūzijoje kada nors vykusių tarptautinių konferencijų – Paryžiaus klimato kaitos konferencija. Renginys, geriau žinomas kaip COP21, yra Jungtinių Tautų bendrosios klimato kaitos konvencijos (JTBKKK) šalių konferencija.