Dažnam žmogui teisybės ieškojimas teismuose kainuoja pinigų, nervų ir laiko. Daliai jų bylinėjimasis dar labiau apkarsta, nes tenka gintis ir nuo savo gynėjų – advokatų.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT), kaip skelbiama pranešime spaudai, išnagrinėjęs kasacinę bylą dėl neteisėtos statybos pašalinimo iš poilsiui skirtos žemės, konstatavo, kad pastačius gyvenamosios paskirties pastatą kurorto apsaugos zonos antrojoje juostoje buvo pažeisti Lietuvos Respublikos įstatymai. Tai reiškia, kad vadinamasis Vijūnėlės dvaras Druskininkuose turės būti nugriautas.
Dažnam žmogui teisybės ieškojimas teismuose kainuoja pinigų, nervų ir laiko. Daliai jų bylinėjimasis dar labiau apkarsta, nes tenka gintis ir nuo savo gynėjų – advokatų.
Vasario 23 d., ketvirtadienį, driokstelėjo dar vienas su teisėsauga susijęs skandalas. Buvo sulaikyta Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausioji prokurorė Rita Aliukonienė (nuotr.). Ji įtariama prekyba poveikiu – kitaip tariant, už kyšį neva galėjusi jo davėjui naudinga linkme pakreipti reikalus. Ir ne bet kokius reikalus, o trukmės dešimtmetį perkopusią Darbo partijos (DP) juodosios buhalterijos bylą. Šią gal reikės nagrinėti iš naujo. Taigi sudrumsta ne tik vienos prokurorės, bet ir kažkada į valdančiąją koaliciją įėjusios partijos ramybė.
Lietuva vis dar yra viena pirmaujančių šalių pasaulyje pagal savižudybių skaičių ir padėtis nuo 2013 m., kai šis rodiklis daugiau kaip tris kartus viršijo Europos Sąjungos vidurkį, nedaug pasikeitė: pas mus iki šiol trūksta gerai organizuotos pagalbos sunkumus patiriantiems žmonėms, o mirčių dėl savižudybių mažėja labai nežymiai.
Kas atsiliepia „kitame laido gale“ tuomet, kai mums reikia pagalbos? Su kokiomis situacijomis susiduria patys pagalbą telefonu teikiantys žmonės?
Nors „Jaunimo linija“ ir BPC – skirtingos tarnybos ir kreipiamasi į jas skirtingais atvejais, jų tikslas panašus – padėti ištikus bėdai. O šiose linijose dirbantys žmonės susiduria su daug panašių situacijų.
3 klausimai apie galimą korupciją Kauno tardymo izoliatoriaus buhalterinės apskaitos skyriaus viršininkei Rasai Kazėnienei
Praėjusių metų pabaiga ir šių metų pradžia visuomenei pateikė geresnę galimybę atidžiau pasižiūrėti į kartais abstrakčią, tačiau neretai labai konkrečią problemą – korupciją. Per tris pastaruosius mėnesius viešai pristatyti net trys korupcijos tyrimai. Naujausiame iš jų, Korupcijos suvokimo indekse, nukritome keletu vietų, tačiau apskritai yra ir teigiamų ženklų.
3 klausimai apie nuo sausio 1 d. įsigaliojusį Administracinių nusižengimų kodeksą Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentei, Lietuvos teisės instituto direktorei dr. Jurgitai Paužaitei-Kulvinskienei
Terorizmas
2015-ieji ir 2016-ieji: beprotiški islamistų išpuoliai Prancūzijoje ir Vokietijoje. Atrodo, kad Europą užliejo teroro banga, atnešta pabėgėlių iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos. Tačiau besibaigiant liepai tenka konstatuoti, kad pastarieji keleri metai kol kas neprilygsta praėjusio amžiaus 8-ajam dešimtmečiui, kai Europoje siautėjo kairieji teroristai.
"Judex" skandalas
Listerija – taip melodingai skambančio pavadinimo bakterijos užkratas – Seime. Ačiūdie, nei gydytojų, nei, dar blogiau, laidotuvininkų neprireikė – listerijas dezinfekuoti ėmėsi teisėsauga.
Taip ir ne
“Veido” diskusija: ar Lietuvos institucijos padarė pakankamai, kad Medininkų byla per 25 metus būtų pabaigta?
Terorizmas
2016-jų liepa įsimins kaip beprotiškų teroro išpuolių ir žudynių mėnuo.