Vilniaus savivaldybė padalijo 29 tūkst. eurų vaikų vasaros poilsio programoms, dienos stovykloms. Ar tai palengvino dirbančių ir neturinčių, kuo vasarą užimti savo atžalas, vilniečių dalią? Kažin.
Šiemet stovyklų kainų šuolis – nematytas: palyginti su pernai, jos pabrango maždaug 10 proc., nors šiemet prognozuojama vidutinė infliacija – apie 3 proc
Moksleivių atostogos
Vilniaus savivaldybė padalijo 29 tūkst. eurų vaikų vasaros poilsio programoms, dienos stovykloms. Ar tai palengvino dirbančių ir neturinčių, kuo vasarą užimti savo atžalas, vilniečių dalią? Kažin.
Parengta bendradarbiaujant su partneriais
Pasibaigus mokslo metams daugelis vaikų pramogauja, kaip išmano. Kad vasara nenueitų vėjais ir dar būtų galima ko nors išmokti, specialistai siūlo savo atžalą leisti į vasaros stovyklą. Dalis jų remiamos valstybės, savivaldybių ir Europos Sąjungos fondų lėšomis.
Santykiai šeimoje
Dėl galimybės dažniau matytis su keturmete dukra jau pusmetį teismuose kovojantis ir Prezidentei laiškus rašantis vilnietis kompiuterių inžinierius Donatas Čereška (30 m.) sako, jog buvusių sutuoktinių bendravimą Lietuvoje apsunkina teisėjai, kurie ir toliau vadovaujasi sovietų principu, kad vaikui geriausia gyventi su motina.
Veido archyvas
Santykiai. Gausiu ištuokų skaičiumi viršijame rekordus Europoje ir vis labiau prarandame gebėjimą kurti tvirtus ir artimus ryšius. Psichologijos mokslininkai prognozuoja, kad jei situacija nesikeis, artimiausioje perspektyvoje matysime santuoką, kurią sudarys tik vienas asmuo.
Trumpasis interviu
“Man paskambina gydytojas ir klausia, ar verta sūnų skiepyti nuo meningokoko infekcijos. Aš jam pasakiau, kad jei jo sūnus kainuoja 100 eurų, tada tegu neskiepija”, – interviu “Veidui” teigia Lietuvos infektologų draugijos vicepirmininkas prof. Alvydas Laiškonis.
Veido archyvas
Jaunoji karta. Lietuva pasmerkė ateinančiąją populiaciją gyventi vidutiniokų valstybėje, išlaikyti beveik pusę nedirbsiančių šalies gyventojų – pensininkų ar vaikų, mokėti pirmtakų skolas.
Vienoje moteriškų drabužių parduotuvėje atliktas eksperimentas: ilgai be dėmesio kabėjusias įprastas plataus kirpimo sukneles, kurias galima nešioti bet kokia proga, nuspręsta perkabinti į nėščiųjų skyrių ir kainą padidinti keturis kartus. Užsigulėję drabužiai bemat buvo išgraibstyti – besilaukiančioms mamoms keturguba suknelės kaina nepasirodė per didelė.
Racionas. Išmaitinti maždaug 83 tūkst. nemokamą maitinimą gaunančių mokinių – nelengvas uždavinys. Tačiau išradingumo netrūksta: įmonės siūlo aprūpinti mokyklas ir nieko nekainuojančiu maistu. Pasaką apie sriubą iš kirvio žinome, bet kaip pagaminti didžkukulius iš mėsos už vieną centą – mįslė kiekvienai šeimininkei.
Ikimokyklinis ugdymas. Jo prieinamumas ir nedidelė kaina turėtų būti į blogą demografinę padėtį klimpstančios valstybės prioritetai. Tačiau daug kur pakliūti į savivaldybės darželį gali būti prabanga. Dar didesnė prabanga – leisti vaiką į privatų darželį.
Akivaizdu – neįtikėtina. Apie Samerhilo (~Summerhill~) mokyklą Didžiojoje Britanijoje sužinojau pamačiusi filmuką Lietuvos tėvų forumo paskaitoje, į kurią buvo pakviesti pedagogai su tėvais. Po filmo užvirė diskusija: ar čia tikrai dokumentinis filmas? Ar tokia mokykla iš tiesų egzistuoja? Gal tai kokia fantastinė utopija?
Švietimas. Lietuvos tėvų forumas (LTF), Socialinės veiklos asociacija „Šviesos kampelis“, Tėvų pedagogų sąjūdis, Humanistinės pedagogikos asociacija (HPA) ir kitos nevyriausybinės švietimo srities organizacijos – tarsi mažos, bet svarbios gyvybinės ląstelės.