2015 Gruodžio 27

Prognozės

“Juodosios gulbės”: kas blogo gali nutikti pasaulyje 2016-aisiais

veidas.lt

"Scanpix" nuotr.

“Juodosios gulbės” – tai įvykiai, kurių neįmanoma nuspėti, bet kurie padarys didžiulę įtaką pasauliui. “Bloomberg” teigia, kad 2016-aisiais “juodosios gulbės”  turės labai rimtą poveikį pasaulio ekonomikai, ir pateikia kelis galimus scenarijus.

Viso to rezultatas – naftos kaina pasiekia 100 dolerių už barelį.

1. Islamo valstybė (ISIS arba “Daesh”) sunaikina pagrindinius Irako naftotiekius. Pasaulis tą pačią akimirką netenka 3,5 mln. barelių naftos pasiūlos per dieną. Kol irakiečiai bando pataisyti naftotiekius, smurto proveržis fiksuojamas Nigerijoje, Alžyras paskęsta chaose po jo ilgamečio autoritarinio prezidento mirties, o Venesueloje įvykdomas perversmas. Viso to rezultatas – naftos kaina pasiekia 100 dolerių už barelį. JAV Federalinė rezervų sistema atsisako politikos kelti palūkanų normą, kad užkirstų kelią naujai recesijai.

2. Demokratų kandidatė į prezidentus Hillary Clinton netikėtai pasitraukia iš rinkimų ir taip atveria kelią į Baltuosius rūmus skandalingajam Donaldui Trumpui.  Milijardierius žada padidinti kariuomenę, uždrausti musulmonams atvykti į JAV ir pastatyti sieną pasienyje su Meksika, kad apsisaugotų nuo imigrantų.

“Sunku prognozuoti nuoseklią D.Trumpo administracijos politiką”, – teigė Tomas Fullertonas, ekonomikos ir finansų profesorius Teksaso universitete.

Aišku, viena, kad respublikonams perėmus Baltuosius rūmus užsakymų karinei pramonei tikrai padaugės.

Jei A.Merkel neteks darbo, visa velniava išlįs.

3. Vokietijos kanclerė Angela Merkel nušalinama dėl teroro aktų bangos ir išaugusios ksenofobijos. Įpėdinis tikėtina atsisakys gelbėti Graikiją ir kitos periferijos šalys bus paliktos vienos su savo bėdomis.

“Jei A.Merkel neteks darbo, visa velniava išlįs,” – prognozavo Nicholasas Spiro rizikų ekspertas.

4. Kompiuterinių įsilaužėlių ataka paskandins chaose finansų sistemą. ISIS kartu su Rytų Europos kriminalinėmis grupuotėmis gali surengti kompiuterines atakas prieš informacines sistemas – nuo bankų duomenų bazių iki elektrinių valdymo sistemų.

“Anksčiau įsilaužimai į bankus naudoti pinigų vagystėms. 2016-aisiais mes pamatysime, kad ši technika naudojama finansiniam terorizmui, – teigė Markas Gazitas, besispecializuojantis kompiuterinių sistemų saugume. – Aš matau energijos tiekimo trukdžius ir didelius privatumo pažeidimus.”

Visą originalų straipsnį skaitykite čia

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. 1 1 rašo:

    1


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...