Pranas Dailidė, įmonių grupės „Dojus“ savininkas ir valdybos pirmininkas, į „Veido“ turtingiausiųjų trisdešimtuką pirmą kartą pateko 2010 m. Nuo tada skaitytojams jis gali būti pažįstamas kaip vienas turtingiausių lietuvių.
Nors nuo šio debiuto praėjo ketveri metai, pats P.Dailidė vis dar nelinkęs būti vadinamas „vienu iš 30-ies turtingiausių“, „milijonieriumi“.
2012 m. įmonių grupės „Dojus“ pardavimo pajamos buvo 320,8 mln. Lt, pernai – 362,4 mln. Lt. Palyginti su ankstesniais metais, pernai padidėjo ir grynasis pelnas. Įmonių grupės vertė nuosaikiai didėja kasmet, tačiau vadovas pabrėžia: įmonės vertė, o ne jo turtas. Juk dalis sumos yra menama, o jei, pavyzdžiui, „Dojus“ ieškotų pirkėjo, nežinia ar šis paklotų tiksliai tokią suma, kuria „Veidas“ įvertino P.Dailidės turtą – įmonių grupę „Dojus“.
„Tiesa, kad nuolat išlaikome augimą, tik šiemet bus sunkiau. Bet tai laikinas stabtelėjimas, o vėliau grįšime prie plėtros, nes plečiamės išanalizavę ir įvertinę visas galimybes“, – apie tolesnius planus įsikurti kitose rinkose pasakoja valdybos pirmininkas.
Taigi su P.Dailide kalbėjomės ne apie pinigus, turtus ar kapitalą, bet apie įmonę, kurią nuo 1992 m. augino nuosaikiai (tada ji vadinosi „C.Olsen Baltic“, o pagrindinė jos veikla buvo maisto produktų importas bei eksportas ir prekyba maisto pramonės įrenginiais). Daugiau nei dvidešimtmetį verslininkas į naujas rinkas tebežengia pamažu, tik perpratęs sistemą. „Mano nuostata – viską daryti po truputį, bet labai gerai. Žinoma, gali šokinėti nuo vieno darbo prie kito, užsibrėžti ambicingus siekius, bet tokiu atveju vienais metais gali būti labai gerai, o jau kitais gali bankrutuoti ir likti be nieko“, – teigia P.Dailidė.
Įdomu, kad jo karjeros kelias prasidėjo dar kolūkių laikais. Būdamas dar gana jaunas jis jau dirbo kolūkio pirmininku, o 1989–1990 m. ėjo žemės ūkio ministro pirmojo pavaduotojo pareigas.
„Kartu su P.Dailide pradėjome dirbti kolūkyje. Jau tada jis buvo pareigingas, darbštus, į savo darbą žiūrėjo atsakingai, matėsi, kad yra išskirtinis. Iš pradžių jis buvo praktikantas kolūkyje, vėliau išėjo dirbti į rajoną, po kiek laiko tapo kolūkio pirmininku“, – apie seniai pažįstamą kraštietį pasakoja Lietuvos ūkininkų sąjungos Šakių skyriaus pirmininkas Rimantas Valiukas. Jo manymu, būtent pareigingumas ir atsakomybė P.Dailidei padėjo sukurti sėkmingą prekybos žemės ūkio technika, atsarginėmis dalimis ir techninio aptarnavimo verslą.
Pats P.Dailidė pabrėžia, kad pagrindinė jo mokykla buvo sunkus, bet įdomus darbas kolūkyje. O prasidėjus politinėms permainoms jis nusprendė pasukti į verslą – norėjo ką nors sukurti.
„Prasidėjo privatizacija. Nebuvau prieš ją nusiteikęs, tačiau maniau, kad viską galima padaryti šiek tiek kitaip. Tuo metu daug važinėjau po Rytų Vokietiją, todėl tikėjau, kad geriau ne sėkmingai sugriauti fermą, o protingai privatizuoti. Juk kai pats nusipirkau ūkį, rekonstravau senas fermas, mačiau, kad daug ką galima panaudoti, – pasakoja P.Dailidė. – Gyvenime griauti daug proto nereikia. Reikia idėjų ir naujų minčių, kaip ką nors sukurti ir statyti.“
Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 292014″ bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-29-2014-m