Šią savaitę Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Druskininkuose prasidėjo dešimtį dienų trunkantis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“. Jo programoje – daugiau nei 350 nemokamų renginių mokyklose, universitetuose, laboratorijose, aikštėse ir netgi prekybos centruose: pradedant diskusijomis apie kino filosofiją, beprotybės temą literatūroje, homoseksualumo ištakas, propagandinę animaciją, finansų inžinerijos galimybes įveikti įvairias pasaulines problemas ir baigiant fizikų, matematikų, meteorologų eksperimentais arba pasivaikščiojimu po filosofų labirintą. Galima pasimokyti japonų, hindi, kinų ir kitų egzotiškų kalbų, išgirsti, ką vilniečiai valgė XVII amžiuje, taip pat sužinoti apie perspektyvas „spausdinti“ žmogaus organus.
Vilniaus universiteto astronomai pakvies pro teleskopus pažvelgti į Mėnulį, pasakos apie kintamas žvaigždes bei nežemiškos gyvybės paieškas. VU Gamtos mokslų fakultete bus galima išbandyti melo detektorių, pamatuoti savo smegenų aktyvumą žaidžiant kortomis, įvertinti tikrąjį biologinį amžių. Žmogaus genomo tyrimų centro mokslininkai, vadovaujami akademiko Vaidučio Kučinsko, pasakos, kaip genomo tyrimai padeda nustatyti intelektinės negalios sutrikimų mechanizmus. O norintieji kurti kompiuterinį žaidimą arba kosminį palydovą galės užsukti į VU Matematikos ir informatikos fakultetą.
Vilniaus Gedimino technikos universitetas penktadienį, rugsėjo 12 d., kviečia į Atradimų dieną, kurioje ketina stebinti per sieną besikaunančių robotų varžybomis ir makaronų tiltais. Bus mokoma kurti virtualų bepilotį orlaivį, valdyti kvadrokopterį, dirbti su prietaisais, kuriais judesių parametrus tiria mokslininkai ir kino pramonės atstovai, perkeldami aktorius į virtualų pasaulį. Vilniaus kolegija kviečia į mados dirbtuves, o Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Atrankos centre sužinosite, ar ateities karuose vis dar bus reikalingi žmonės.
Rasti išsamią festivalio programą ir užsiregistruoti į dominačius jo renginius galima interneto svetainėje www.mokslofestivalis.eu.