2014 Rugpjūčio 15

Arvydas Avulis

„Nepuoselėkime iliuzijų, kad kas antras Lietuvoje turėtų tapti verslus“

veidas.lt

„Bendraudamas su jaunimu nuolatos pabrėžiu: jei jūsų noras – uždirbti milijoną ar tapti vienu turtingiausių Lietuvos žmonių, geriau nevarkite. Tokia motyvacija per silpna, kad galėtume rimtai kalbėti apie verslą“, – sako nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis. Ne vieną pakilimą ir nuosmukį savo versle patyręs pašnekovas neabejoja, kad lietuviai ras būdų, kaip atsilaikyti pasikeitus geopolitinei šalies situacijai: jiems netrūksta drąsos ir kūrybiškumo.

 

VEIDAS: Kaip manote, kokio diplomatinio korpuso šiuo metu reikėtų mūsų šaliai, kad jaustumės užtikrinčiau turėdami kaimynę Rusiją?

A.A.: Konfliktas, praėjusių metų pabaigoje įsiplieskęs tarp Ukrainos ir Rusijos, daugeliui kelia susirūpinimą ir nerimą. Priklausomai nuo jo baigties aiškės tolesnė agresyvios Rusijos politikos eiga: ar pavyks Rusijos agresiją sustabdyti prie Ukrainos sienų, ar ji pasieks šioje teritorijoje pergalę ir ieškos naujų taikinių Baltijos šalyse. Neabejoju, kad Lietuvos politika šiuo atžvilgiu teisinga: labai aiškiai ir nedviprasmiškai kalba ir Lietuvos prezidentė, ir diplomatinis korpusas. Taigi šioje vietoje, manau, reikėtų laikytis labai nuoseklios politikos. Daugiau palaikymo reikėtų rodyti ir visiems Lietuvos verslininkams. Tikiu, kad tokie pareiškimai, kokius darė Vilius Kaikaris, sukeldamas dideles diskusijas apie verslininko galvos lankstymą prieš Rusijos politiką, yra pavieniai, ir manau, jog netrukus žmonės supras, kad kur kas didesnė vertybė yra šalies laisvė ir demokratija, o ne dar vienas milijonas kišenėje už Rusijos rinkoje parduotą produkciją.

VEIDAS: Kokios pozicijos šiuo klausimu laikosi jūsų pažįstami verslininkai?

A.A.: Galiu patikinti, kad žmonėms, su kuriais bendrauju verslo pasaulyje, demokratija ir laisvė yra daug didesnė vertybė nei Rusijos rinkoje parduotas sviestas ar dešra. Didžioji Lietuvos gyventojų dalis suvokia, kad turi branginti šalies laisvę, daugelis dar prisimena, kaip gyveno ir apie ką svajojo prieš 30 ar 40 metų.

VEIDAS: Teigiate, kad ir be Rusijos rinkos Lietuvos verslas nepražus?

A.A.: Nerimo yra, bet aš jo nesureikšminu. Mūsų verslininkai kūrybingi ir išradingi žmonės, nuolatos ieškantys naujų sprendimų. Kaip žinome, geriausiai sekasi drąsiems ir nebijantiems prisiimti rizikos. Ukrainos įvykių kontekste situacija yra sudėtinga, bet aš nepieščiau jos tragiškomis spalvomis. Pats turiu verslą Ukrainoje ir Rusijoje, blogesnę situaciją sugalvoti sunku, tačiau stengiuosi žvelgti optimistiškai: jei bus sunkumų, rasime sprendimų ir kažkaip išsisuksime iš padėties.

VEIDAS: Kaip manote, kas padėtų sustiprėti Lietuvos verslui, eksportuojančiam į kitų šalių rinkas?

A.A.: Įsitvirtinti užsienio rinkose verslui nepalyginti sunkiau nei namuose. Todėl labai norėtųsi, kad draugiškesnė jo atžvilgiu būtų ir valstybės politika. Kitų šalių vadovai labai stipriai palaiko savo verslo kompanijas, tą galime matyti stebėdami ir didžiųjų politikų elgesį, įskaitant Vokietijos kanclerę Angelą Merkel bei JAV prezidentą Baracką Obamą. Taigi norėtųsi palinkėti ir Lietuvos prezidentei, užsienio reikalų bei ekonomikos ministrams daugiau savo laiko, dėmesio ir palaikymo skirti būtent tiems Lietuvos verslams, siekiantiems įsitvirtinti kitose šalyse.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 312014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-31-2014-m

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...