2010 Liepos 27

Bendroji priėmimo sistema

100 studentų liko be valstybės finansuojamų vietų

veidas.lt

Dėl duomenų vėlavimo bendrajame priėmime į Lietuvos aukštąsias mokyklas apie 100 pretendentų studijuoti nemokamai liko be valstybės finansavimo, teigia Lietuvos studentų sąjunga (LSS).

Pasak pranešimo, tai paaiškėjo LSS atlikus pirminę šių metų bendrojo priėmimo analizę.

Studentų atstovų teigimu, per šių metų priėmimą labiausiai nukentėjo tie, kurie bendrojo lavinimo mokyklas baigė prieš metus, tačiau ryžosi perlaikyti bent vieną brandos egzaminą ir tuomet dalyvauti bendrajame priėmime. Dalies šių stojusiųjų galutiniai brandos egzaminų rezultatai nebuvo įtraukti į bendrąją norinčiųjų stoti duomenų bazę. Dėl to už egzaminą sistema automatu skyrė nulius. Taip šių žmonių galimybės įstoti į valstybės finansuojamą vietą sumažėjo iki minimumo. Pirminiais duomenimis, tokių nukentėjusiųjų yra apie 100.

Pasak LSS prezidento Dainiaus Dikšaičio, naujoji virtuali priėmimo sistema buvo atvira tik šiais metais mokyklas baigusiesiems abiturientams. Ankstesniais metais baigusieji abiturientai privalėjo patys pristatyti brandos atestatus į priėmimo punktus. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti duomenimis, nepateikusių atestatus šiemet buvo rekordiškai daug – per 2500 iš beveik 9000.

Pasak, LSS šiemet nebuvo užtikrintos techninės įrangos galimybės tinkamai dirbti. Dėl to vėlavo mokamų studijų vietų į aukštąsias mokyklas paskelbimas. Tai stojančiuosius privertė nerimauti daugiau nei 24 valandas.

Dėl pastarųjų dviejų metų bendrojo priėmimo į šalies aukštąsias mokyklas nesklandumų LSS ketina kreiptis į Švietimo ir mokslo ministeriją. Sąjunga reikalaus esminės šiuo metu galiojančios tvarkos peržiūros ir konkrečių žingsnių, kad būtų užtikrintos didesnės galimybės motyvuotai ir atsakingai rinktis studijas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...