2011 Gegužės 24

30-mečiai neturi ieškoti ramesnės senatvės užsienyje

veidas.lt

Scanpix

Seimo svarstomomis “Sodros” reformos gairėmis siekiama brėžti ilgalaikę ir patikimą pensijų sistemos perspektyvą, teigia Premjeras. Anot jo, pertvarkyta “Sodra” turėtų būti pajėgi spręsti ne tik artimiausio laikotarpio uždavinius.

“Mes darėm įvairius skaičiavimus, kėlėme klausimą, kaip padaryti, kad pensijų sistema ne tik dabar būtų pajėgi vykdyti tuos uždavinius, kuriuos norime įvykdyti, pavyzdžiui, nuo 2012 metų sausio 1 dienos grąžinti sumažintas pensijas, vėliau kompensuoti tuos sumažinimus, grąžinti paskolas, gautas iš valstybės biudžeto, iš deficito išlipti į subalansuotą biudžetą. Tai čia yra artimiausio laikotarpio uždaviniai, ir turime matyti, kaip jie bus sprendžiami.

Bet lygiai taip pat mes aiškiai siekiame apibrėžti ilgalaikę patikimą pensijų sistemos perspektyvą, kad dabartiniai dirbantieji, 30-mečiai, 40-mečiai taip pat turėtų labai aiškų matymą, kad ateityje jų pensijos yra garantuotos, kad jie nepultų ieškoti, kur rasti ramesnę senatvės vietą, ar britanijose ar airijose, o galėtų drąsiai likti ir dirbti Lietuvoje ir žinotų, kad jų pensija bus garantuota”, – antradienį Lietuvos radijui sakė Premjeras.

Jo teigimu, pensijų sistema turėtų atsižvelgti į tai, kad mažėja šalies gyventojų bei dirbančių žmonių skaičius.

“Esminiai yra du dalykai. Kokios pertvarkos yra reikalingos, kad žmonės tikrai būtų garantuoti, kad jie ir ateityje, žiūrint ne tik į artimiausius 5 ar 10 metų, bet ir į dvidešimtmečius, gaus iš “Sodros” pensinės sistemos savo užsidirbtą pensiją. Visų pirma tai yra dirbančių žmonių ir pensininkų skaičiaus klausimas. Gyventojų skaičius mažėja, dirbančių skaičius mažėja, ir tai reiškia, kad mažesniam skaičiui dirbančių žmonių reikia mokėti didesniam skaičiui pensininkų pensijas. To santykio klausimą turime išspręsti”, – Premjerą cituoja lrt.lt.

A. Kubilius pabrėžė privataus pensijų kaupimo svarbą. Anot jo, tai leidžia geriau pasirūpinti būsima pensija, nepriklausomai nuo to, ar ji bus kaupiama privačiuose, ar valstybės planuojamame kurti fonde.

“Antra dalis klausimo – vadinamojo privataus kaupimo pensinėje sistemoje sutvarkymas, nes privatus kaupimas leidžia kiekvienam pasirūpinti savo geresne pensija. Dėl antros pakopos valstybinio fondo, kaip vieno iš alternatyvų privačiam kaupimui, tai jau yra labiau technikos ir įgyvendinimo, o ne esminiai dalykai”, – dėstė Vyriausybės vadovas.

Kai parlamentarai priims socialinės sistemos gaires, Vyriausybė žada rengti konkrečias įstatymų pataisas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...