2010 Lapkričio 30

Slapti dokumentai

A.Anušauskas ragino “spausti” D.Grybauskaitę priimti Gvantanamo kalinius

veidas.lt

Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei pernai atsisakius priimti Gvantanamo kalinį, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas “privačiai atsiprašė ir pasiūlė bendrus sąjungininkus spausti ją persigalvoti”, rodo “WikiLeaks” slapti JAV diplomatų dokumentai.

Apie šį dokumentą paskelbė JAV dienraštis “The New York Times”, gavęs visus 250 tūkst. “WikiLeaks” turimų dokumentų. Vakar buvo pranešta, kol kas paviešintuose dokumentuose nėra informacijos apie Lietuvą. Be abejo, labiausiai dominantis aspektas – buvę ar nebuvę Lietuvoje CŽV kalėjimai, laikyta čia kalinių ir kaip su jais elgtasi.

„Verslo žinių“ teigimu, portalo „WikiLeaks“ pradedami skelbti slapti dokumentai negali turėti įtakos Lietuvos santykiams supartneriais, tvirtina iš anksto apie viešinamas paslaptis įspėta Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM).
Skelbiamų dokumentų ji sako nekomentuosianti.

A.Anušauskas BNS antradienio rytą informaciją komentuoti atsisakė, nes sakė su pranešimu dar nesusipažinęs.

Prezidentė D.Grybauskaitė pernai spalio mėnesį pareiškė, kad Lietuva nepriims terorizmu įtartų asmenų iš Jungtinių Valstijų Gvantanamo bazės, kol virš Lietuvos kabės šešėlis dėl galimai veikusio Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimo.

“Labai viešai atsakau – kol virš Lietuvos kabės šešėlis dėl galimų CŽV kalėjimų, tol aš tikrai nesutiksiu su tokio kalinio atsiradimu, nes tai būtų padidinta ir papildoma Lietuvai rizika tarptautinėje erdvėje”, – tuomet žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

Po šio pareiškimo praėjus kelioms dienoms D.Grybauskaitė pareiškė turinti “netiesioginių įtarimų”, kad Lietuvoje galėjo veikti slaptas CŽV kalėjimas.

„Pabrėžtina, kad bet kokia su Lietuva susijusi informacija gali būti vertinama tik kaip iš konteksto ištrauktos detalės, kurios neatspindi tikrosios padėties. Tad ši medžiaga negali turėti įtakos santykiams su Lietuvos partneriais“, – tvirtina URM.

Parlamentinis tyrimas, kuriam vadovavo A.Anušauskas, vėliau patvirtino, kad Lietuvoje buvo įrengtos patalpos sulaikytiesiems, o šalyje leidosi su CŽV siejami lėktuvai, bet nenustatyta, ar kaliniai tikrai buvo laikomi Lietuvoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. ona ona rašo:

    tikiu Prezidentes ismintimi.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...