2011 Birželio 20

A. Butkevičius: Nacionalinė energetikos strategija – vienpartinė

veidas.lt

BFL

Seimo LSDP frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius tvirtina, kad Energetikos ministerijos pateikta Nacionalinė energetikos strategija pirmiausia yra vienpartinė, paruošta nepasitarus su kitomis politinėmis jėgomis, su mūsų šalies energetikos specialistais.

“Dokumento negalima vadinti nacionaliniu, nes jis užsakytas tik vienos politinės jėgos. Net ir Vyriausybėje strategija nesulaukė bendro pritarimo”, – pirmadienį spaudos konferencijoje Seime sakė socialdemokratų lyderis A. Butkevičius.

Politiko teigimu, strategijos kūrėjai nesirėmė ekonominės naudos vartotojams ir verslui skaičiavimais, nors akivaizdu, jog Lietuva neturi finansinių galimybių investuoti 29-41 mlrd. litų į projektus, kurie neaišku, ar atsipirks. “Tad šiuo atžvilgiu strategija primena šaudymą nesitaikant arba viešųjų ryšių akciją, kurią bandoma įpiršti visuomenei jau dvejus metus”, – pastebėjo A. Butkevičius.

Socialdemokratai ketina šių metų rugsėjo pradžioje surengti mokslinę konferenciją, kurioje dalyvautų energetikos specialistai, mokslo atstovai, politikai, visuomenės atstovai ir aptarti, kokia turėtų būti Lietuvos ateitis energetikos srityje.

Seimo narys socialdemokratas Rimantas Sinkevičius spaudos konferencijoje sakė, kad yra neteisinga konservatorių pateiktą dokumentą vadinti tęstiniu 2007 metų priimtai Energetikos strategijai, nes aplinkybės yra kardinaliai pasikeitusios, saugumo reikalavimai atominei energetikai žymiai padidėję.

“Kyla klausimas, ar tikrai Visagino atominė elektrinė yra Lietuvai neišvengiamas objektas, į kurį Lietuva privalo investuoti milžiniškus pinigus, galbūt atiduoti dalį skirstomųjų tinklų akcijų, dabartinių gamybos pajėgumų strateginiam investuotojui, ir tokiu būdu pasidaryti visiškai priklausomam”, – kalbėjo R. Sinkevičius.

Jo teigimu, strateginis investuotojas gali Lietuvai suteikti tam tikrą energetinį saugumą, bet gali atsitikti ir taip, kad jo atėjimas “mums suriš kojas ir rankas”.

Politikas įsitikinęs, kad, prieš priimant energetikos strategiją, kurioje Lietuva siekia išlikti atomine branduoline valstybe energetikos srityje, visuomenė privalo žinoti pagrindinius ekonominius rodiklius ir grėsmes, kokiomis sąlygomis tai bus daroma. “Nesinorėtų, kad Lietuvoje energetinė strategija taptų energetine vergyste”, – kalbėjo LSDP frakcijos narys R. Sinkevičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...