Saulėlydžio komisija buvo užsimojusi didelėms reformoms, tačiau dažną jų numarino Seimas arba politikų neryžtingumas.
Andrius Kubilius didžiuojasi, kad Valstybės valdymo tobulinimo, vadinamoji Saulėlydžio, komisija sustabdė valstybės tarnybos augimą ir naujų įstaigų steigimąsi. Tačiau prieš ketverius metus tikslai buvo kur kas ambicingesni.
Viešąjį sektorių krizė nuskriaudė perpus mažiau nei privatų
Vyriausybės Saulėlydžio komisija, vadovaujama laikinosios ministro pirmininko kanclerės Jurgitos Šiugždinienės, suskaičiavo, kad viešojo sektoriaus organizacijų 2008–2011 m. sumažėjo 28 proc. Atsisakyta daug smulkių įstaigėlių, kas, žinoma, sveikintina, tačiau bendras darbuotojų skaičius sumažėjo vos 7 proc.
Saulėlydžio komisijos ataskaitoje pabrėžiama, kad užmokesčio fondas viešajame sektoriuje kasmet vidutiniškai mažėjo po 10 proc., tačiau 2010–2011 m. kai kuriose grupėse, pavyzdžiui, valstybės įmonėse ir viešosiose įstaigose, pakilo 10–11 proc. Ėmė gausėti ir darbuotojų ne tik akcinėse bendrovėse (13 proc.) ar valstybės įmonėse (9 proc.), bet ir viešosiose įstaigose (5 proc.).
Tačiau Saulėlydžio komisija skaičiuoja tik dalį viešojo sektoriaus – Vyriausybės valdomas ar atskaitingas biudžetines įstaigas (ministerijas, Vyriausybės, viešąsias įstaigas, valstybei pavaldžias bendroves etc.). Statistikos departamento, kuris skaičiuoja visą viešąjį sektorių, duomenimis, darbuotojų jame 2008–2011 m. sumažėjo 7,5 proc., tačiau privačiame sektoriuje – net 18,6 proc. Tad kaip beskaičiuosi – visą viešąjį sektorių ar jo dalį, išvada ta pati: jame ne tik kad neįvyko jokių ženklių struktūrinių reformų, bet netgi krizė jį paveikė pustrečio karto menkiau nei privatų.
Šiek tiek mažesnis pokyčių atotrūkis, jei lyginsime vidutinę mėnesio algą, bet ir šiuo požiūriu atrodytų, lyg paprasti valstybės žmonės gyveno vienoje valstybėje, o jos viešasis sektorius – kitoje. “Civiliokams” krizė algas sumažino dvigubai daugiau nei dirbantiems viešajame sektoriuje. Ir taip buvęs didesnis, dabar atlygis viešajame sektoriuje 13,5 proc. didesnis nei privačiame ir išlaiko kilimo tendencijas.
Valstybės tarnyba truputį atpigo
Kadencijos pradžioje žadėta kruopščiai suskaičiuoti, kiek valstybė turi valstybės tarnautojų, turėti aiškų ir paprastą valstybės tarnyboje dirbančių asmenų registrą. Tačiau užduotis nebuvo lengva: net Saulėlydžio komisijos ataskaitose tų pačių metų skaičiai skiriasi, nes susigaudyti valdininkų džiunglėse nelengva.
Saulėlydžio komisija analizavo Vyriausybei atskaitingų tarnybų ir įstaigų biurokratinį aparatą ir darbo užmokestį. Šie skaičiai truputį mažėjo: dirbančiųjų valstybės tarnyboje ir darbuotojų užimtų pareigybių skaičius sumažėjo 12,4 proc., nuo 59,9 tūkst. iki 52,5 tūkst., o valstybės mokos fondo išlaidos – 17 proc. (nuo beveik 4 mln. Lt 2008 m. iki 3,3 mln. Lt 2011 m.).
Valstybės tarnybos departamentas, pridėdamas dar ir Prezidentūroje, Seime ir savivaldybėse dirbančius žmones, deklaruoja, kad jų šiandien yra 71 005. Departamento duomenimis, nuo 2008 m. gruodžio 31 d. iki dabar valstybės aparatas sumažėjo 8314 valdininkų, arba 10,5 proc.
Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/veidas-nr-50-2 internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.
22 metus
Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių.
Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės.
Kai …
Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus:
- pieno 1 litrą;
- miltų 1 kilogramą;
- cukraus 1 kilogramą;
- 6 kiaušinius;
- aliejaus 1 litrą;
- dyzelino 1 litrą.
Tai …
Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka.
(Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys)
Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai.
Jei Europos Sąjungoje (ES) yra toleruojama tokia atskirtis, tai ES neturi ateities.
Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi:
- LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir
gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius;
- TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir
gaujos vadeiva Andrius Kubilius;
- Partija Tvarka ir teisingumas su
gaujos vadeiva Rolandu Paksu;
- Liberalų ir centro sąjunga su
gaujos vadeiva Algiu Čapliku;
- Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir
gaujos vadeiva Eligijus Masiulis.
Taip pat Lietuvai yra pavojingi gaujos vadeiva Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs.
Tai yra nusikalstamos partinės gaujos, kurios dirbtinai skurdina bendruomenės žmones, naikina Lietuvą.
Kai Lietuva yra prijungta prie ES dviejų dienų neaiškiu referendumu,
tai yra sukčiavimas.
Kai Lietuvos žmonės priversti išgyventi nežmoniškos socialinės atskirties sąlygomis ES,
tai yra sukčiavimas.
Kai net Lietuvos žemė yra paversta preke užsieniečiams tik už lengvai spausdinamus pinigus,
tai yra sukčiavimas.
Lietuva yra naikinama, sukčiaujant.
22 metus partinės gaujos naikino Lietuvą.
Negerai
Partinės gaujos, kurios valdė Lietuvą 22 metus, darė nusikaltimus žmogiškumui. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto mąsto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.