3-4 metai
Pirštukas burnoje – problema ar tiesiog įprotis?
Čiulpimas – natūralus kūdikio refleksas. Todėl kartais burnytėje atsiduria ne tik čiulptukas, bet ir pirštukas. Vis dėlto trečiąjį gimtadienį atšventęs mažylis jau turėtų būti pamiršęs jų abiejų skonį.
Dažniausiai vaikai čiulpia nykštį. Specialistai pripažįsta, kad ne visada piršto čiulpimas reiškia problemą. Kartais tai tiesiog įprotis (nors tai nereiškia, kad jis geras…), toks pat, kaip, pavyzdžiui, suaugusiems pieštuko kramtymas. Jeigu mažylis susijaudinęs, tai padeda jam nusiraminti, jei nuobodu – čiulpdamas pirštą jis tarsi turi kuo užsiimti. Kol mažyliui dar nėra trejų ir jis tai daro retai, geriausia į piršto čiulpimą nekreipti dėmesio. Tačiau užpūtus trečiojo gimtadienio žvakutę jau verta sunerimti: gali kilti grėsmė sugadinti dantukus, tiksliau, gali susiformuoti netinkamas vadinamasis zuikio sąkandis arba į organizmą iš panagių patekti infekcija. Be to, mažylis gali sulaukti bendraamžių pašaipų ir patyčių, o tai kartais netgi blogiau nei netinkamas sąkandis. Ir tik labai retai piršto čiulpimas gali būti signalas, įspėjantis apie sutrikusią vaiko raidą. Tačiau neskubėkite šios diagnozės priskirti savo atžalai – šalia šio įpročio turėtų būti ir kitų požymių. Apie sutrikusią raidą paprastai sprendžiama vertinant stambiąją ir smulkiąją motoriką, kalbos išsivystymą, žaidimų formą, piešimą, socialinius įgūdžius, gebėjimą valdyti emocijas ir impulsus.
Kaip pamiršti pirštuko skonį
O ką daryti, kai čiulpia tik prieš užmiegant ar kartais ir miego metu? Vaikui ketveri…Nepadeda nei pasakėlės prieš miegą, nei kiti išradingi būdai:)Pasiteisina: ,,Kitaip aš negaliu užmigti…”
Man atrodo, kad nieko tokio, jeigu vaikas kiša kokį tokį čiulptuką į burną – https://chicco.lt/prekes/maitinimui/ciulptukai