2014 Sausio 27

Apklausa: dauguma Lietuvos gyventojų naujos atominės elektrinės nenori ir nemano, kad ji bus pastatyta

veidas.lt


Iki šiol girdėjome jau keliolika datų, kada bus paskelbta, ar Lietuva statys naują atominę elektrinę. Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius prognozuoja, kad sprendimas dėl naujos atominės elektrinės projekto gali būti priimtas pirmąjį šių metų pusmetį.

“Iš tiesų viskas priklauso nuo mūsų pačių, nuo regioninių partnerių, nuo strateginio investuotojo. Šiandien suderintas veiksmų planas įgalina mus priimti sprendimus per pirmąjį šių metų pusmetį, – teigia ministras. – Tai gali paaiškėti, kai vyriausybiniu lygiu susitiks mūsų atstovai ar patys premjerai.”
O premjeras Algirdas Butkevičius pirmą kartą po tikrai ilgos pertraukos paskelbė, kad Lietuva lyg ir turi politinės valios statyti atominę elektrinę. Be to, jo žodžiais, Švedijos ekspertų parengtas tyrimas parodė, kad norint statyti atominę elektrinę bei siekiant sinchronizuotis su Vakarų elektros tinklais reikės statyti antrąją jungtį su Lenkija.
“Taip, tai dėl ko mes dirbam? Dėl to, kad Lietuva importuoja labai daug elektros energijos, o norint atsakyti tuos užduotus klausimus, nesuprantu, kodėl vyko tokia didžiulė diskusija, neturint sinchronizacijos studijos”, – sakė A.Butkevičius.
Jis teigia, esą keista, kad anksčiau apie VAE statybą buvo diskutuojama neturint studijos apie šalies tinklų sinchronizavimą, tačiau pripažįsta, kad dabartinėje studijoje nėra apskaičiuotas būsimos atominės elektrinės reaktoriaus galingumas. Iš tokių ministro pirmininko kalbų susidaro įspūdis, kad jis rado naują būdą, kaip dar pavilkinti sprendimą dėl atominės elektrinės ir atidėti jį bent pusmečiui.
Kad ir kaip jis elgtųsi, tikinčiųjų, jog Lietuva pasistatys naują atominę elektrinę, vis mąžta. Kaip paaiškėjo “Veido” užsakymu tyrimų bendrovei “Prime consulting” atlikus naujausią sociologinę apklausą, tuo, kad Lietuva naują atominę elektrinę pasistatys iki 2025 m., tiki vos 2,8 proc. apklaustųjų. Maždaug trečdalis tiki, kad atominę elektrinę galėtume pasistatyti 2030–2050 m. arba dar vėliau, o kone du trečdaliai įsitikinę, kad Lietuva naujos atominės tikrai nepasistatys.
Pasidomėjus, ką respondentai mano apie šios elektrinės reikalingumą, paaiškėjo, kad, trečdalio nuomone, Lietuvai naujos atominės elektrinės reikia, o du trečdaliai apklaustųjų mano, kad nereikia.
Taigi vis daugiau ženklų, kad šis projektas keliauja į neapibrėžtą ateitį, o gal jau ir istorijos šiukšlyną.

Jūsų nuomone, ar Lietuvai reikia naujos atominės elektrinės? (proc.)

Ne    65
Taip    31,6
Nežinau    3,4

Jūsų vertinimu, kada Lietuva pasistatys naują atominę elektrinę? (proc.)

Lietuva naujos elektrinės apskritai nepastatys    56,8
Vėliau nei 2050 m.    22,8
2030–2050 m.    9,2
Iki 2030 m.    7,2
Iki 2025 m.    1,6
Iki 2020 m.    1,2
Nežinau / neturiu nuomonės    1,2

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2014 m. sausio 6–8 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

  1. olo olo rašo:

    dauguma Lietuvos gyventojų iš vis nieko nenori, didžiausia siekiamybė yra 1509 litų pašalpa.

  2. Kaunas Kaunas rašo:

    nesuprantama, ką apklausus tuos 500 žmogelių norėta įrodyti ir ko verta tokia apklausa (mūsų šeima, draugai, kaimynai, bendradarbiai nori AE, bet niekas neklausė). Ir ar etiška taip skambiai šaukti; “Lietuva nenori…’?

  3. lietuvis lietuvis rašo:

    Mažiau klaustu nieko neišmanančių žmonių,jie nesugeba be pašalpų pragyventi,bet patarinėja visiems ir visais klausimai..

  4. Bakalauras Bakalauras rašo:

    to lietuviui iš Kauno
    Viskas normaliai. Statistika yra didelis nesusipratimas. Pateiksiu pavyzdį: Jei mes su draugu, bare lankemės ir draugas išgėrė du bokalus alaus, o as neužsisakiau, nes neturėjau tam pinigų, tai statistiškai mes abu išgėrėme po vieną alaus. Kur teisybė?

    O dabar apie elektra noriu paklausti: Koks man noras investuoti savo pinigus į objektą, kuris ne tik neužtikrins pigesnės elektros energijos (nors gal ir užtikrins, …..tik stabilią skolą), bet po krūvos metų dar ir galvos skausmą kels?

    Ai, beje girdėjau kalbant, kad bus energetinė nepriklausomybė, jei turėsim “savo” Atominę energetiką. Klausimas: Ar urana sodrinsim ir kuro stypus taip pat gaminsimės vietoje? Ar visgi importuosim iš Rusijos? Sake pracuzai nuolaidu netaiko kurui, net jei pasakysim jog juos mylim. Slaptažodis – “ES” jų irgi neveikia, sąkė jie patys ten, dar seniau už mus. :)

    to: olo
    Apie “stipendiją pragyvenimui” ant popieriaus 1509Lt – vistiek mažoka, norėtusi daugiau…. Gaila darbdavys važiuos pas užsienini darbdavi, duonos sau ieškotis, o man sakė palaukti 1509Lt, kuriuos Graužinienė pažadėjo. Nežinau… gal reiks važiuoti prie seimo su sprafke “noriu dirbti valdžioj” (turėjau galvoje valdišką darbą), sako ten ir verkšlenti leidžia ir į profsąjungą kaip draugą priima iškarto. Po to įmituoji, kad dirbi ir nepertempi jautrių smegenėlių valdžios idėjiniams skersvėjams pučiant. Dabar dirbi, mastai, apie nano struktūras, C60 anglies pluošto moduliacijas, pramoninį pritaikomumą ir sintezės generavimą už minimumą, su pažadu, kad jei pasiseks būsim naudingi ir turtingi.

    P.S. Kiek pažystų aplinkinių, visi prieš AE statymą. Tai va.., gaunasi, kad ponas lietuvis ir jo bendramintis – Kaunas liekate statistinėje mažumoje, kaip ir buvote iki šiol.

    P.S.S Žemaitija mūsų, neatiduosim!!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...