Pinigai
Vidutinis darbo užmokestis valstybės sektoriuje antrąjį ketvirtį padidėjo 1,5 proc. (privačiame 1,1 proc.). Apie tai praėjusią savaitę pranešė Statistikos departamentas, tą patvirtina ir oficialiai valstybės institucijų tinklalapiuose skelbiami atlyginimai. Bet įdomu, ar už geresnius darbo rezultatus valstybės tarnautojai nusipelno materialinio paskatinimo?
“Teoriškai tarnautojams už nepriekaištingą pareigų atlikimą ir pavyzdingą tarnybą, labai gerai ar gerai įvertinus jų tarnybinę veiklą, gali būti skiriama atlyginimo dydžio vienkartinė piniginė išmoka. Tokia išmoka gali būti skiriama kartą per metus. Tačiau sunkmečiu jokios panašios skatinimo priemonės nėra naudojamos, tad 2009 ir 2010 metais šios išmokos mokėtos nebuvo”, – Vyriausybės politiką aiškina Ministro pirmininko tarnybos Visuomenės informavimo departamento direktorė Lina Karsokaitė.
Tačiau priedų, tik kitaip įformintų, sistema Vyriausybėje vis dėlto tebeegzistuoja. Štai ministro pirmininko atstovė spaudai Jarda Paukštienė neslepia tebegaunanti 20 proc. pareiginės algos dydžio priedą, kurį Andrius Kubilius kadencijos pradžioje skyrė savo politinio pasitikėjimo darbuotojams.
O štai Ūkio ministerija atvirai deklaruoja, kad pinigus moka ar bent jau siekia tai daryti pagal darbo rezultatus, o ne pagal pareiginius aprašus. Nuo pernai spalio 1 d. ši ministerija pertvarkė struktūrą, įsteigė Projektinio valdymo skyrių ir dukart per metus įvertina darbuotojų darbo rezultatus – nuo to priklauso ir jų atlyginimas.
“Metų pabaigoje, kaip ir priklauso pagal Valstybės tarnybos įstatymą, atlikome eilinį vertinimą. Tačiau bandėme vertinti ne tik pagal pareigybės aprašymą, bet ir pagal žmonių aktyvumo prizmę. Pavyzdžiui, labai gerai įvertinti apie 20 darbuotojų, o penkiems, atvirkščiai, pareikšta priekaištų, pasiūlyta sumažinti klasę. Kai kurie jų jau nebedirba ministerijoje”, – pasakoja Ūkio ministerijos kancleris Gediminas Miškinis.
Šie pirmūnai gavo aukštesnę klasę, kai kurie perkelti į aukštesnes pareigas, o tai suteikia ir didesnę kategoriją. Dabar Ūkio ministerijoje vyksta įstatymu neprivalomas neeilinis darbuotojų vertinimas. Iki rugpjūčio pabaigos kiekvienas darbuotojas pagal nustatytą formą pirmiausia turi įsivertinti pats save – kiek dalyvauja projektiniame darbe, kiek papildomų darbų atliko, o po to jis bus vertinamas tiesioginio vadovo, ministro ir viceministro.
Galimybe perimti Ūkio ministerijos projektinio valdymo bei darbo apmokėjimo pagal rezultatus patirtį aktyviai domisi ir Ministro pirmininko tarnyba, kitos ministerijos – Krašto apsaugos, Teisingumo, Susisiekimo.
Pagal dabar galiojančius įstatymus bendrai sudėtos visos priemokos neturi viršyti 70 proc. pareigybinės valstybės tarnautojo algos.
o man dar liko praleisti 15 darbo dienų neapmokamose atostogose , 10 jau praleidau, kam linksma o kam ne